אדלשטיין: היועמ"ש מנע הגבלות בכניסה לנתב"ג; מנדלבליט מכחיש: הטעיית הציבור

שר הבריאות אמר כי לא ניתן היה לחייב את השבים מחו"ל לבצע בדיקת קורונה במדינה שממנה הגיעו בשל קשיים משפטיים וכי "הגורמים של היועמ"ש" התנגדו לכך. מנדלבליט: "פרסומים מסולפים"

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתב"ג, בשבוע שעבר
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הכחיש הבוקר (שני) את טענותיו של שר הבריאות יולי אדלשטיין, שלפיהן היועמ"ש מנע איסור כניסה לישראל למי שאין בידיו בדיקת קורונה שלילית. אדלשטיין טען כי לא ניתן היה לחייב את השבים מחו"ל לבצע בדיקה במדינה שממנה הגיעו בשל קשיים משפטיים וכי "הגורמים של היועמ"ש" התנגדו לכך. מנדלבליט הבהיר כי מדובר ב"פרסומים מסולפים".

"אפשר לחייב בקלי קלות אזרח זר לעשות בדיקה, אנחנו יותר קיצוניים מהמדינות שאתה מדבר עליהן – אנחנו פשוט לא מכניסים אזרחים זרים", אמר אדלשטיין בגלי צה"ל הבוקר. כשנשאל אם לא ניתן היה לחייב בדיקה בארץ המוצא, השיב: "הקושי היה קושי משפטי, לא היה שום קושי מדיני. אמרו שאי אפשר לחוקק או אי אפשר להעביר תקנות שמחייבות ישראלי שחוזר ארצה בבדיקת חובה. אבל עכשיו אני מבין שהקושי הזה סוף-סוף נפתר". הוא הבהיר כי מי שהתנגד לכך היו "גם הגורמים של היועמ"ש וגם של משרד המשפטים".

המראיין ישי שנרב שאל את אדלשטיין אם "הסיבה שבנתב"ג היתה חגיגת כניסת קורונה בחודשים האחרונים קשורה במשפטנים", והשר השיב: "זו היתה התשובה, זה נמצא בפרוטוקלים של הממשלה, אני לא מבין מה התדהמה, זה דבר ידוע".

לאחר מכן, הפיץ משרד היועמ"ש הודעת הבהרה. "בעקבות מספר פרסומים מסולפים, אנו מבהירים כי אין כל אמת בטענה כאילו הייעוץ המשפטי לממשלה מנע אי פעם, בדרך כלשהי, התניית כניסה לארץ מחו"ל בהצגת בדיקת קורונה שלילית. הנושא עלה והתבקש לראשונה רק במהלך השבוע שעבר, ואנו מדגישים כי קיימת דרך משפטית מתאימה להסדיר את הסוגיה, וכך גם נמסר לגורמי המדיניות הנוגעים בדבר. גורמי הייעוץ המשפטי לממשלה ימשיכו במתן פתרונות משפטיים על מנת לסייע לממשלה לממש את מדיניותה בגבולות הדין, כפי שנעשה עד כה, וצר לנו על הטעיית הציבור באמצעות אמירות לא נכונות בהקשר זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ