דוד ביתן יהיה סגן המפכ"ל, דורון תורג'מן ימונה למפקד מחוז ירושלים

בסבב המינויים הראשון שמוביל המפכ"ל הנכנס שבתאי, ימונה מפקד מחוז המרכז עמיחי אשד למפקד מחוז תל אביב במקומו של ביתן. מינויו של תורג'מן, תת-ניצב, נחשב להפתעה משום שלא שימש מפקד מחוז או אגף לפני הקידום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קובי שבתאי, החודש

מפכ"ל המשטרה הנכנס, קובי שבתאי, הודיע היום (שני) על סבב מינויים בצמרת המשטרה. מפקד מחוז תל אביב, ניצב דוד ביתן, ימונה לסגן המפכ"ל. את מקומו של ביתן ימלא ניצב עמי אשד, ששימש עד כה מפקד מחוז מרכז. תת-ניצב דורון תורג'מן, מפקד מרחב במחוז ירושלים, יועלה לדרגת ניצב וימונה למפקד המחוז במקומו של דורון ידיד, שפרש לאחרונה מהמשטרה.

המינויים אושרו על ידי השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, ולפי הודעת המשטרה הם ייכנסו לתוקף "בתקופה הקרובה, עם סיום הליך חפיפה סדור". במסגרת המינויים החדשים, ניצב משה ברקת, כיום מפקד מחוז ש"י, ימונה למפקד מחוז מרכז. ניצב פרץ עמר ימונה למפקד מחוז דרום, ניצב יורם סופר ימונה למפקד מחוז חוף, תנ"צ אמיר כהן ימונה למפקד משמר הגבול ויועלה לדרגת ניצב ותנ"צ עוזי לוי ימונה למפקד מחוז ש"י ויועלה בדרגה. בנוסף, דני קריבו, כיום סמנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, ימונה לממלא מקום ראש אגף התכנון במשטרה.

סבב המינויים החדש מגיע לאחר מינויו הרשמי של שבתאי למפכ"ל ועל רקע גל פרישות בארגון. מאז הוחלט על מינוי שבתאי פרשו מהארגון כמה בכירים, האחרון שבהם היה מפקד מחוז ירושלים דורון ידיד, שנחשב לאחד המועמדים הבולטים לתפקיד המפכ"ל.

סגן המפכ"ל יהיה תפקידו הרביעי של דוד ביתן כניצב, לאחר ששימש ראש האגף לתמיכה לוגיסטית, מפקד מחוז דרום ומפקד מחוז תל אביב. מינויו נחשב להפתעה ומגיע על רקע ביקורת שהשמיעו בחודשים האחרונים בכירים במשטרה על כך שביתן בן ה-62 לא פורש מהארגון ומפנה את מקומו לקצינים אחרים. עם זאת, מינויו לסמפכ"ל אמור לסייע לשבתאי - שכיהן עד כה רק בתפקיד אחד כניצב - בניהול הארגון.

מינויו של תורג'מן למפקד מחוז ירושלים נחשב גם הוא להפתעה. מדובר באחד מהתפקידים המשמעותיים והרגישים במשטרה, ולרוב מתמנים אליו קצינים ששימשו כבר כמפקדי מחוזות או אגפים. תורג'מן פיקד בשנים האחרונות על שני מרחבים בבירה: מרחב דוד, במהלך גל הטרור ב-2015, ומרחב קדם שבראשו עמד עד היום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ