מאות שוטרים פשטו על בני ברק בעקבות תקיפת ניידת שאכפה את תקנות הקורונה

במבצע אכיפה חריג בהיקפו התעמתו שוטרים עם אלפים באזור המזוהה עם ישיבת ויז'ניץ והשתמשו באלות וברימוני הלם; המפגינים שרפו פחי אשפה וצמיגים, לפחות שישה נעצרו ■ נתניהו גינה את תקיפת השוטרים: "נפעל ביד קשה נגד מפרי החוק"

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוטרים בבני ברקשוטרים במהלך העימותים בבני ברק, בשבוע שעבר
בר פלג
בר פלג

מאות שוטרים השתתפו הלילה (שישי) במבצע אכיפה חריג בהיקפו בבני ברק בעקבות תקיפת כוח משטרה בעיר. השוטרים התעמתו עם אלפים מתושבי העיר והשתמשו בין היתר באלות, מראה נדיר בהפגנות בשטח אזרחי. לפחות שישה בני אדם נעצרו, חלקם בחשד למעורבות בתקיפת השוטרים.

בשעות הערב הותקפו שני שוטרים בעת שאכפו, לפי המשטרה, את איסור ההתקהלות לפי תקנות הקורונה. עשרות תושבים באזור המזוהה עם חסידות ויז'ניץ התגודדו סביב השוטרים והכו אותם, וכשאלה ניסו להימלט יידו לעברם המפגינים אבנים, פתחו את דלתות רכבם, ניפצו את שמשותיו וניקבו את צמיגיו. השוטרת נפצעה קל. אנשי הישיבה אמרו כי שני השוטרים לא הזדהו.

לאחר תקיפת הכוח, הגיעו כוחות מתוגברים לאזור שבו נמצאת הישיבה המרכזית של החסידות. השוטרים נקטו אלימות נגד המפגינים, והשתמשו, בין היתר, בעשרות רימוני הלם ובמכוניות התזה (מכת"זיות). והתושבים יידו אבנים ושרפו פחי אשפה וצמיגים ברחובות מרכזיים בעיר.

בני ברק, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה בשעות הלילה את תקיפת השוטרים, שעות אחדות לאחר פרסום פרטיה. "נפעל ביד קשה נגד מפרי החוק", כתב נתניהו בטוויטר, "בראש ובראשונה נגד מי שהרים את ידו נגד השוטרות והשוטרים שלנו". השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה מסר אתמול כי "האלימות הפרועה בבני ברק היא פשע נבזי וחילול השם בידי נבלים ברשות התורה. ‏היא לא תעבור בשקט. ‏התגובה בוא תבוא, ומהר". הבוקר הנמיך את הלהבות, וכתב בעמוד הטוויטר שלו: "אוהבים את הנחיות הקורונה או לא - תפקידה של המשטרה לאכוף. תקיפת שוטרים לא יכולה לעבור בשקט. רוב הציבור החרדי ובני ביתו בפרט שומר חוק ולצערי סבל הלילה על לא עוול בכפו".

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, מסר אמש כי "האלימות הקשה היא חמורה ומקוממת. צריך לעצור את הפורעים ולפעול נגדם בכל חומרת הדין. חייבים לשמור על ההנחיות ולהציל חיים. זה בנפשנו". מעיריית בני ברק נמסר כי תקיפת השוטרים היא "אירוע חמור שאינו משקף את הלכי הרוח של רבני העיר ומאות אלפי תושביה".

חרדי שנעצר במהלך העימותים בבני ברק, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

סגן השר אורי מקלב (יהדות התורה) גינה את התנהלות השוטרים, ואמר כי "אין אלימות תחת אלימות, ואין ענישה קולקטיבית מול מיעוט שסרח. אסור לשוטרים לצאת למסע נקמה, כשהשוטרים לא פועלים בהתאם לתפקידם הם עצמם הופכים לפורעי חוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ