ארבע שנות מאסר נגזרו על ראש העיר אשקלון לשעבר איתמר שמעוני שהורשע בשחיתות

שמעוני הורשע בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים וכן בעבירות מס. בהכרעת הדין נקבע גם שהכסף שקיבל ראש העיר לשעבר שימש לתשלום דמי שתיקה לנשים שסיפרו כי הוא פגע בהן מינית. שמעוני הודיע שבכוונתו לערער על גזר הדין

נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתמר שמעוני בהקראת גזר דינו היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב
נטעאל בנדל

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ראשון) ארבע שנות מאסר על ראש העיר אשקלון לשעבר איתמר שמעוני, שהורשע בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים וכן בעבירות מס. השופט בני שגיא גם הטיל עליו קלון והורה לו לשלם קנס של 400 אלף שקלים. "עסקינן באדון העבירה, במי שרקם בצוותא עם אחרים תוכנית מושחתת שנועדה לגייס עבורו כספים", אמר שגיא. "הוא זכה לאמון רב אך בחר לנצלו למטרותיו הפרטיות". שמעוני הודיע כי בכוונתו לערער על גזר הדין.

שמעוני הורשע ב-2019 בקידום שני פרויקטים של איש העסקים והקבלן המקומי יואל דוידי, תמורת שוחד בסך 150 אלף שקלים שהתקבלו במסווה של דמי תיווך לאחיו של ראש העיר לשעבר. בהכרעת הדין נקבע שהכסף שקיבל שמעוני שימש לתשלום דמי שתיקה לשתי נשים שסיפרו כי פגע בהן מינית. הוא לא הועמד לדין בגין עבירות מין. שמעוני הורשע גם בהסתרת אופי היחסים בינו לבין דוידי. על אחיו של שמעוני, עופר שמעוני, שהורשע בקבלת שוחד, נגזרו 14 חודשי מאסר בפועל והוטל עליו קנס של 75 אלף שקלים. על דוידי נגזרו תשעה חודשי עבודות שירות והוטל עליו קנס של 200 אלף שקל.

לצד הרשעתו, שמעוני זוכה מכמה אישומי שוחד מחמת הספק. הוא הואשם כי פעל לקידום אינטרסים של דוידי תמורת סיקור אוהד באתר אינטרנט שבבעלותו. לפי כתב האישום, דוידי רכש את אתר האינטרנט אשקלון 10, שהיה ביקורתי כלפי שמעוני, וסגר אותו באותו יום. השופטת לימור מרגולין-יחידי קבעה כי מאחר שדבר החקירה נודע כחודש לאחר הרכישה, לא חלף מספיק זמן כדי לקבוע שדוידי לא התכוון לפתוח מחדש את האתר, כפי שטען. 

שמעוני זוכה גם מאשמת קבלת שוחד בסך מאה אלף שקלים מאיש עסקים נוסף, גבי מגנזי. בית המשפט קבע כי שמעוני אכן קיבל את הכסף, אך לא הוכח שביצע פעולה לטובת מגנזי. עם זאת, שמעוני וחברו שקיבל עבורו את הכסף מהקבלן, משה פונטה, הורשעו בעניין זה בהפרת אמונים. היום גזר בית המשפט על פונטה תשעה חודשי עבודות שירות והטיל עליו קנס של 120 אלף שקל.

החקירה נגד שמעוני הפכה פומבית עם מעצרו בינואר 2016, בעת שכיהן כראש העיר אשקלון, בחשד לאונס ועבירות מין, לקיחת שוחד ומרמה והפרת אמונים. החשדות שנגעו לביצוע עבירות מין בוטלו בהמשך מחוסר ראיות.

שמעוני הודיע היום בעמוד הפייסבוק שלו שבכוונתו לערער על גזר הדין. "בימים הקרובים אלמד את גזר הדין לעומקו וארים ראש הצופה לבית המשפט העליון עם ערעור אודות גזר הדין", כתב, "אני סמוך ומאמין שיש שופטים בירושלים והם יהיו קשובים לטענות אותם אציג - עד כדי זיכוי".

עו"ד הילה גבאי ועו"ד קרן צבירן מפרקליטות מיסוי וכלכלה, שניהלו את התיק, מסרו לאחר גזר הדין: "בית המשפט קיבל את עמדתנו וקבע באופן חד וברור שעבירות שחיתות שלטונית הן רעה חולה שיש לעקור מן השורש. גזר הדין המשמעותי שהוטל על שמעוני מהווה מסר נחרץ לאישי ציבור שלא לנצל את מעמדם הבכיר ואת הסמכויות שניתנו להם לצורך קבלת טובות הנאה אישיות, והוא פרק חשוב במלחמה בשחיתות הציבורית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ