מנהיגי הציבור החרדי-ליטאי קראו לתלמידי הישיבות שלא להשתתף בהפגנות

הרב חיים קנייבסקי והרב גרשון אדלשטיין מסרו במכתב תלמידים כי "אין זו דרכה של תורה". הם תיארו את המפגינים כ"פוחזים מחוץ למחננו שמציתים את אש האלימות"

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
העימותים בבני ברק, אתמול
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

הרב חיים קנייבסקי והרב גרשון אדלשטיין, מנהיגי הציבור החרדי-ליטאי, פנו הערב (שני) לתלמידי הישיבות בבקשה להימנע מהשתתפות בהפגנות, לאחר העימותים האלימים אמש בבני ברק שבמהלכם הוצת אוטובוס ונהגו הותקף ונפצע קל.

"אין זו דרכה של תורה", מסרו במכתב לתלמידים, ותיארו את המפגינים כ"פוחזים מחוץ למחננו שמציתים את אש האלימות". הם ביקשו מהתלמידים להימנע גם מצפייה בהפגנות או מהגעה למוקדים שלהן: "אין להתקרב למקומות אלו... ראוי למנוע את מידת הסקרנות לזה, כי עצם ראיית מעשים אלו מזיקה לנפש".

האוטובוס שהוצת בבני ברק, אמשצילום: רמוש לרנר

המפגינים הציתו אמש את האוטובוס ותקפו את נהגו באבנים ובגז פלפל, כחלק מהמחאה על אכיפת תקנות הקורונה בערים ובשכונות חרדיות. לפי עדי ראייה, תוקפי הנהג צעקו ליתר המפגינים כי "הוא ערבי". לפי המשטרה, המפגינים רגמו באבנים אוטובוסים נוספים ואת רכבו של ראש העיר אברהם רובינשטיין, וניסו לפרוץ לתחנת כיבוי האש בעיר תוך שהם חוסמים את דרכי יציאת הכבאיות ממנה.

"ראיתי המולה של פורעי חוק על הכביש שחסמו הכל, הבעירו צמיגים ופחים ולא יכולתי להתקדם", סיפר היום הנהג, אייל ציפורי, בן 41. "באופן אוטומטי נעמדתי. באיזשהו שלב אמרתי לאחד הנוסעים שיירד ויכוון אותי ונצא (מהאזור). לא הספקנו. הם התקרבו, התחילו לזרוק אבנים ולנפץ חלונות. אישה באוטובוס התחילה לצרוח". בריאיון לכאן ב' הוא הוסיף: "אני לא ידעתי מה לעשות. אמרתי פה אני מת היום. פה אני מת".

ראש הממשלה בנימין נתניהו גיבה היום את פעילות המשטרה בעקבות ההפגנות האלימות בעיר. הוא קרא למפגינים "קבוצת שוליים קיצונית" ואמר כי תמונות האוטובוס השרוף מאמש הן עניין "בלתי נסבל".

הערב פורסם ב"הארץ" כי במשטרה נערכים לכך שהעימותים האלימים בערים ובשכונות החרדיות יימשכו לפחות עד סיום הסגר, בסוף החודש. בשל הצפי להמשך המהומות, כוחות מתוגברים צפויים להישאר בשבוע הקרוב סמוך למוקדי החיכוך המרכזיים בבני ברק ובירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ