ביהמ"ש דחה תביעת רשלנות של מפגינה שנפצעה מדחיפת שוטר

התובעת יעל שרר הפגינה נגד קיום אירוע בהפרדה מגדרית בכיכר רבין, וטענה כי השוטר שהדף אותה כיוון אגרוף לפרצופה. השופטת קיבלה את גרסת השוטר, שאמר כי לא היה "ברמה הגבוהה של הפגנות הכוח" וכי ניסה להגן על עגלת תינוק

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אירוע "משיח בכיכר" בתל אביב, ב-2018
בר פלג
בר פלג

בית משפט השלום בתל אביב דחה אתמול (ראשון) תביעת רשלנות שהגישה אשה שנחבלה מדחיפת שוטר כשהפגינה בתל אביב. התובעת יעל שרר טענה כי הוכתה בפניה בידי קצין משטרה ב-2018 במהלך הפגנה נגד אירוע בהפרדה מגדרית, והשופטת עידית קצבוי קבעה כי לא הוכח שהמשטרה פעלה ברשלנות. היא אף קיבלה את טענת השוטר על כך שהדף את שרר כי רצה להגן על תינוק בעגלה שהיה במקום.

שרר מחתה נגד קיום אירוע "משיח בכיכר", שהתקיים בהפרדה בין גברים לנשים. בעימות עם השוטרים שפיזרו את ההפגנה היא נדחפה על ידי פקד שלומי שלזינגר, נפלה על מתקן אופניים ופונתה לבית החולים כשהיא סובלת מסחרחורות, הקאות וקוצר נשימה. שלזינגר טען כי אינו זוכר אותה ואת נסיבות נפילתה, אך אמר כי לא כיוון לפניה. הוא הסביר כי "יש רמות להפגנות וגם לפיזור בכוח של אנשים, אנחנו לא היינו ברמה הגבוהה של הפגנת הכוח". השופטת קיבלה את דבריו וקבעה כי הם אמינים.

ההפגנה נגד ההפרדה בין גברים לנשים בכיכר רבין, ב-2018. ביהמ"ש דחה את טענת התובעת לפיה המשטרה מנעה כניסת נשים למתחם הגברים צילום: אילן אסייג

בפסק הדין נכתב כי "אין מחלוקת כי התובעת נפגעה במהלך ההפגנה. גרסתה לפיה נפגעה כתוצאה מהדיפתה על ידי הקצין אף היא הוכחה. חרף האמור לא הוכיחה התובעת כי פציעתה הינה תוצאה של רשלנות מצדה של הנתבעת". עוד קבעה השופטת כי "המשטרה פעלה להרחיק את המפגינים מהכניסה למתחם האירוע על מנת למנוע חיכוך אשר יסכן את המפגינים ואת באי האירוע. בעשותה כן פעלה המשטרה על פי סמכויותיה".

עורכת הדין רותם אלוני, שייצגה את שרר, מסרה כי "מדובר בפסק דין שפוגע בזכות להפגין. השופטת קבעה בצורה ברורה שיעל נפגעה משוטרים, היא קבעה שהיא עמדה במקום בשקט, ולמרות זאת הכריעה שהפגיעה ביעל הייתה סבירה. השופטת התעלמה מכך שמי שיצר את הדוחק במקום הייתה המשטרה בבואה לאכוף הוראה בלתי חוקית של הפרדה מגדרית, והעבירה מסר ברור גם ליעל וגם למפגינות באשר הן, כי המשטרה יכולה לפגוע בהן מבלי לשאת באחריות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ