הרב ברלנד ישוחרר למעצר בית, שנה לאחר שנעצר והואשם שעשק את מאמיניו

ראש ישיבת שובו בנים יועבר לחלופת מעצר בתנאים מחמירים, הכוללים פיקוח אלקטרוני ופיקוח של חברת אבטחה במימונו. הוא מואשם שהבטיח לרפא חולים ודרש בתמורה אלפי שקלים

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברלנד מובא לדיון בהארכת מעצרו, בשנה שעברה
ברלנד מובא לדיון בהארכת מעצרו, בשנה שעברהצילום: אוהד צויגנברג
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

בית המשפט המחוזי בירושלים הורה היום (שני) לשחרר למעצר בית את הרב אליעזר ברלנד, ראש ישיבת "שובו בנים" המואשם בעושק מאמיניו. ברלנד, שריצה בעבר מאסר על עבירות מין, נעצר לפני שנה, ותנאי השחרור שלו מחמירים וכוללים פיקוח אלקטרוני ושמירה של חברת אבטחה פרטית במימונו.

לפי החלטת בית המשפט, ברלנד לא יורשה לבוא במגע עם חברי קהילתו וייאסר עליו לעשות שימוש באמצעי תקשורת. הוא יחויב להפקיד ערבות בסך יותר ממיליון שקל להבטחת תנאי המעצר. עוד נקבע כי הוא יהיה נתון לפיקוח מתמיד. אם יימלט, הבית שבו ישהה יחולט. ברלנד הצהיר בדיון כי הוא מבין שכל הפרה של התנאים תוכל להוביל להחזרתו למעצר. ביצוע המהלך יעוכב עד להסדרת תנאי מעצר הבית.

הפגנה של תומכי ברלנד בירושלים, בשנה שעברהצילום: אמיל סלמן

ברלנד מואשם ב-16 פרשיות מרמה ועושק, וכן בעבירות של הלבנת הון בסכום של 140 מיליון שקלים. לפי האישום נגדו, הוא יצר מצג שווא כלפי אנשים שפנו אליו בבקשה לרפא את קרוביהם, שסבלו ממחלות חשוכות מרפא. בתמורה, דרש תשלום של אלפי שקלים.

שלב ההוכחות במשפט צפוי להתחדש בימים הקרובים. ביהמ"ש דחה היום את בקשתו של ברלנד לבטל את האישום בשל מצבו הרפואי ונוכח טענתו כי לא נערך לו שימוע כנדרש. בחודש שעבר דחה היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט את הסדר הטיעון שעליו חתם ברלנד עם פרקליטות מחוז ירושלים.

עורכי הדין עמית חדד, נועה מילשטיין, אביחי יהוסף ורותם טובול, המייצגים את הרב ברלנד, מסרו בתגובה להחלטה: "אנחנו שמחים שבתי המשפט הכירו בהכרח לשחרר את הרב ברלנד לחלופת מעצר שתאפשר לשמור על בריאותו, עד לסיום ההליך המשפטי״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ