שירה איסקוב העידה נגד אביעד משה: "הוא זרק אותי לרצפה ולחש 'תמותי כבר'"

אביעד משה נכח בדיון, שבו סיפרה איסקוב כיצד במהלך מריבה בערב ראש השנה הוא הטיח בה עלבונות ומשאמרה לו כי תיסע לבלות את החג אצל הוריה תקף אותה. משה טרם הודיע אם בכוונתו להעיד בבית המשפט או לא. הוא נאשם כי דקר את איסקוב 20 פעמים והיכה אותה במערוך לעיני בנם

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איסקוב מחוץ לאולם בית המשפט, הבוקר
אלמוג בן זכרי

שירה איסקוב, שבעלה לשעבר אביעד משה מואשם שניסה לרצוח אותה, העידה הבוקר (ראשון) במשפטו, כי צעקה לעברו "אל תרצח אותי, אני רוצה לחיות. לא סכין, לא סכין. לא תהיה לילד אמא". בעדותה סיפרה איסקוב כי משה תקף אותה בתום עימות ביניהם, לאחר שאמרה כי בכוונתה לנסוע להוריה בערב ראש השנה, בספטמבר. משה נאשם בניסיון רצח ובגרימת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות לאיסקוב בביתם במצפה רמון. הוא הודה כי תקף אותה אך מכחיש כי התכוון לגרום למותה. 

בעדותה אמרה איסקוב כי משה הטיח אותה ברצפת חדר האמבטיה, במהלך המריבה. לדבריה, הם החלו להתווכח במהלך ההכנות לחג, כשמשה מקניט אותה ומאשים אותה כי "שום דבר לא טוב לך, על כל דבר יש לך מה להגיד". 

איסקוב העידה כי אמרה למשה, "די. אני לא יכולה לשמוע את העלבונות האלו אני אסע להורים שלי עד מוצאי החג", וכי התקשרה לאביה להודיע לו שתגיע יחד עם בנה, לביתם בכרמיאל. "לקחתי את הילד שלי למקלחת, אביעד תפס אותי וזרק אותי לרצפה", הוסיפה. "אמרתי לו שבעצם שנה הוא לא נגע בי. 'הבטחת שלא תיגע בי, ואני לא מזמינה משטרה'. הוא לקח אותי והטיח אותי בשתי ידיים ברצפה".

עוד העידה איסקוב כי חשה שמשה אינו מגלה אמפתיה לכך שעברה הפלה – שלדבריה אירעה בעקבות מריבה קודמת שלהם, במהלכה נפלה לרצפה. אותו מקרה אירע עשרה ימים לפני שמשה תקף אותה בערב החג. בהמשך העידה כי אמרה למשה כי צעקותיו עליה גרמו להפלה, והשניים החליפו ביניהם האשמות בנושא. "הלכתי לבית החולים ימים אחרי זה ואמרו שלא היה דופק לעובר, ואז עברתי גרידה", סיפרה. "היה לי קשה לקום מזה, מאיבוד העובר. כמה ימים לפני האירוע היה חילופי מילים בינינו. לא היתה הכלה מצדו על האובדן של העובר, אולי זה כאב לו אני לא יודעת". 

בעדותה סיפרה כי בנה, בן שנתיים, התיישב לידה על הרצפה "זעק לשמיים ובכה". לאחר מכן ראתה כיצד משה ניגש למטבח, למגירה של הסכו"ם וקראה לו לא לעשות זאת. בשלב זה, הוסיפה, "הוא אומר לי שאני לא אהיה האמא של הילד, והוא חונק אותי עם שתי הידיים שלו ולוחש לי 'תמותי כבר'".

משה בבית המשפט, הבוקרצילום: אליהו הרשקוביץ

עוד העידה כיצד משה "ישב מעליי וחנק אותי בשתי ידיים, ובעיניים שלו ראיתי את השנאה שלו, 'למה הבחורה עדיין לא מתה'". היא הוסיפה כי היא זוכרת כיצד שתי שכנותיה נכנסו לדירה והחזיקו אותה. "ביקשתי מהן שישמרו לי על הילד, הרגשתי שאני הולכת. אין לי כוחות, אין לי אוויר, אין לי כלום. ושמישהו יהיה עם הילד שלי", סיפרה איסקוב בדמעות.

הדיון התקיים בנוכחותו של משה – שבקשתו להיעדר "מטעמי קורונה", כהגדרת עורכי דינו, נדחתה. קודם לכן ביקש משה כי לא יישמעו עדויות בבית המשפט, וגם בקשה זו נדחתה. הוא טרם הודיע אם בכוונתו להעיד בעצמו. בפתח הדיון הושמעה הקלטה מיום תקיפתה של איסקוב, שמשה הקליט. השניים השפילו את מבטיהם בזמן השמעת ההקלטה באולם בית המשפט. בהמשך ביקשה השופטת לעצור את ההקלטה, בטענה כי הדברים הנשמעים בה קשים מאוד, וכוללים קולות צרחות, וכי בית המשפט אינו המקום לשמוע זאת.

עו"ד מיטל אמויאל מפרקליטות המדינה אמרה בפתח הדיון כי "כל ניסיון מצד הנאשם להטיל את האחריות על שירה, הוא ניסיון להסיט את הזרקור מהעיקר. המסר שיועבר באמצעות המקרה הזה הוא שאסור שאף אישה ובעצם אף בנאדם לא יחווה את הזוועה והתופת ששירה עברו. אבקש לזעוק את זעקתם של הקטינים וחסרי הישע שנופלים קורבנות לאלימות במשפחה בעל כורחם, גם כאשר האלימות אינה מופנית כלפיהם ישירות".

איסקוב (משמאל) עם עו"ד מורן גז מהפרקליטות בביהמ"ש המחוזי בבאר שבע, הבוקרצילום: אלמוג בן זכרי

עוד ציינה נציגת הפרקליטות את החשיבות שבעצם עדותה של איסקוב. "לרוב אנחנו לא זוכים לשמוע עדות ישירה של מי ששרדה את התופת וחזרה לספר מה קרה שם", אמרה. "לרוב הנשים הללו לא שורדות כדי לספר. נוכחותה של שירה עצומה במיוחד עבורה. היא יפה וחזקה. זה יהיה עבורה עוד שלב חשוב בתהליך ההחלמה שלה ושיקום חיה וחיי בנה".

לפי כתב האישום, משה דקר את איסקוב 20 פעמים והכה אותה במערוך לעיני בנם. ב-2019 התלוננה איסקוב במשטרה על אלימות מצד בעלה, אך חזרה בה בלחץ בני משפחתה שביקשו לפשר בין הצדדים והתיק נסגר. 

בתשובה לכתב האישום הודה משה בתקיפת אשתו לשעבר, אך טען כי מעולם לא גמלה בליבו ההחלטה להרוג אותה. הוא אמר כי מעשיו עולים לכל היותר לעבירה של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות. את התשובה הגיש באמצעות עורכי דינו אהרון רוזה ואלון דוידוב.

בתשובתו טען משה לגבי המשפטים "תמותי כבר" ו-"גם ככה לא תהיה לו אמא" (לבנם המשותף, אב"ז), שצוטטו בכתב האישום, כי אחד מהם כלל לא נאמר, וכי האחר תומלל באופן שגוי. ההקלטה של משה את התקיפה מהווה ראיה בתיק ותוכנה נאסר לפרסום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ