נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

ממלא מקום פרקליט המדינה עמית איסמן הודיע הערב (רביעי) כי החליט לסגור את תיק החקירה נגד יו"ר הקואליציה מיקי זוהר בחשד לסחיטה באיומים של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. בהודעת הפרקליטות נכתב כי התיק נסגר בעילה משולבת של "חוסר ראיות" ו"מכלול נסיבות העניין אינו מצדיק העמדה לדין".

בחודש אוקטובר האחרון התראיין זוהר ברדיו 103FM, ואיים שאם היועץ לא יתפטר מתפקידו ויבטל את כתבי האישום נגד נתניהו, ייחשפו הקלטות שלו. "אני מבטיח לכם שעוד ייחשפו בקרוב דברים, תהיה פה רעידת אדמה. לא תהיה שום ברירה לאביחי מנדלבליט אלא להתפטר מתפקידו ולבטל את כתבי האישום נגד נתניהו", אמר זוהר. "יש פה רעידת אדמה, תהיה פה רעידת אדמה גם בשבועות הקרובים, ואני מודיע לכם - אם מנדלבליט לא יתפטר מתפקידו ויבטל את כתבי האישום תהיה פה רעידת אדמה". כשנשאל אם זה איום, אמר זוהר: "לא, זו הבטחה".

בדבריו התייחס זוהר להקלטות שפורסמו יום קודם לכן, ובהן נשמע מנדלבליט משוחח עם ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, לפני כחמש שנים. בהקלטות אמר מנדלבליט כי הוא מעריך שפרקליט המדינה לשעבר שי ניצן נמנע במכוון מלקבוע כי התיק נגדו בפרשת הרפז נסגר בעילה של חוסר אשמה.

בהודעת הפרקליטות הערב נכתב כי איסמן סבר ש"בחומר הראיות קיים קושי להוכיח... שחבר הכנסת זוהר איים על היועמ"ש במטרה לגרום לו להתפטר ולבטל את כתבי האישום נגד ראש הממשלה". עוד ציין איסמן כי "עולה ספק אם דבריו של זוהר כוונו אל היועמ"ש עצמו, למען ישמע ויעשה, או שמא כוונו אל קהל בוחריו ושומעיו, לצרכים פוליטיים דווקא". בהודעה צוין שגם אם הפרקליטות היתה סוברת שיש להרשיע את זוהר בסחיטה באיומים, ייתכן שתהיה לו חסינות מתוקף היותו חבר כנסת.

בתגובה לסגירת התיק כתב זוהר בחשבון הטוויטר שלו: "תיק החקירה נגדי נסגר, אין בי תחושת שמחה או הקלה. החקירה הזו היתה מיותרת ועשתה נזק אדיר לפרקליטות. נקווה שיופקו הלקחים בעתיד משום שהדמוקרטיה שלנו לא יכולה לשאת התנהלות שכזו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ