יאיר נתניהו העיד בדיון בתביעת הדיבה נגדו; השופטת: אתה מכניס את עצמך לצרות

בר פלג
בר פלג
נתניהו בבית משפט השלום בתל אביב, היום
בר פלג
בר פלג

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, העיד היום (רביעי) בדיון בבית משפט השלום בתל אביב בתביעת הדיבה שהגיש נגדו עורך אתר "וואלה" לשעבר אבי אלקלעי, בטענה ששיתף ברשתות החברתיות פוסטים מכפישים נגדו. אלקלעי הוא עד בתיק 4000 נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. במהלך הדיון אמרה השופטת כוכבה לוי ליאיר נתניהו כי הוא "מכניס את עצמו לצרות". 

הדיון התקיים לאחר שבית המשפט פסק נגד נתניהו, בהיעדר הגשת כתב הגנה מצדו. נתניהו ביקש לבטל את פסק הדין מכיוון שטען שלא ידע על התביעה. השופטת טרם קיבלה החלטה בנוגע לביטול פסק הדין, אך הטילה על נתניהו הוצאות משפט מכיוון שהגיש שתי בקשות לביטול פסק הדין.

אלקלעי תבע את נתניהו בשל פוסטים ששיתף בחשבון הטוויטר שלו. באחד מהם נכתב שאלקלעי שותף למעשים שצריך לחקור, ולכן יש לעצור אותו בגינם. לפי התביעה, בפוסטים אחרים נטען שאלקלעי זייף התכתבות עם מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה, ונתניהו צירף לשיתוף את הבקשה: "שתפו, שתפו, שתפו".

נתניהו טען כי קיבל רק מכתב התרעה לפני תביעה, ולא את התביעה עצמה. במהלך הדיון היום אמר שהוא משתף עשרות פוסטים ביום, "אני לא קורא את הכל, לפעמים אני רואה משפט ראשון שמוצא חן בעיניי ואומר 'הו נחמד'. אנשים עשו כמוני ואותם לא תבעתם". עורך הדין רון לוינטל שמייצג את אלקלעי שאל את נתניהו: "הפוסט עוסק באבי אלקלעי שעוסק במקרה בתיק 4000 שקשור לאביך, ושיתפת אותו מבלי לקרוא?", ונתניהו השיב: "קראתי את המילים הראשונות, לחצתי 'שיתוף' והמשכתי הלאה".

נתניהו אף טען כי הוא נכנס לחשבונו כדי למחוק את השיתוף: "גללתי לאחור, חפירות ארכיאולוגיות, כדי למצוא את השיתוף על האדם הנוראי הזה שקרא לי ולמשפחתי כלבים מתועבים".

במהלך הדיון אמר נתניהו לשופטת: "זה סיפור קפקאי לחלוטין - אינני ידעתי שנתבעתי וגיליתי שאני צריך לשלם פיצויים מהתקשורת". השופטת פנתה לנתניהו ואמרה לו: "אתה מכניס את עצמך לצרות. אולי בשיתוף לא שקול בלחיצת אצבע, אתה אומר שקראת שורה ראשונה שמצאה חן בעיניך ולחצת אפילו בלי לתת לך דין וחשבון".

תגובות