גנץ האריך את מינויו של עו"ד איסמן כממלא מקום פרקליט המדינה בארבעה חודשים

נטעאל בנדל
איסמן באוניברסיטת חיפה, ב-2017
נטעאל בנדל

שר המשפטים בני גנץ האריך היום (חמישי) את מינויו של עו"ד עמית איסמן כממלא מקום פרקליט המדינה בארבעה חודשים. גנץ פנה בנושא לנציב שירות המדינה וקיבל את אישור היועץ המשפטי לממשלה. גנץ אמר היום כי הוא חושב שיש למנות את איסמן לפרקליט קבוע בהתאם להחלטת ועדת האיתור שבחרה בו, וכי הדבר לא מתאפשר בשל וטו שהטיל בנושא ראש הממשלה בנימין נתניהו.

איסמן מונה בינואר לממלא מקום פרקליט המדינה. הוא לא קודם אף שוועדת האיתור לתפקיד אישרה אותו חודשיים קודם לכן, ואף שבג"ץ קבע כי מחלוקות פוליטיות אינן מצדיקות עיכוב במינוי בכירים. במשא ומתן שקדם לפיזור הכנסת בליכוד דרשו מגנץ שבמקום למנות את איסמן, יובאו לממשלה חמישה שמות של מועמדים לתפקיד פרקליט המדינה, ומתוכם היא תבחר את זה שימונה.

בחודש שעבר דנו שופטי בג"ץ בעתירות להחלת הסדר ניגוד עניינים שגיבש היועמ"ש על ראש הממשלה בשל העמדתו לדין, ודרשו מנתניהו להבהיר אם הוא האחראי לעיכוב במינוי פרקליט המדינה. "ראש הממשלה אמר שלא יהיה מעורב במינוי של יועץ משפטי, פרקליט מדינה ומפכ"ל. רצו להביא את מינוי הפרקליט בפני הממשלה וראש הממשלה לא שם את זה על סדר היום, זו לא מעורבות?" תהה השופט חנן מלצר, שדן בעתירות שהגישו התנועה לאיכות השלטון ומבצר הדמוקרטיה לצד נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות והשופט ניל הנדל.

תגובות