בעקבות תחקיר "הארץ" |

המשטרה פתחה בבדיקת העדויות נגד יהודה משי זהב על תקיפות מיניות

לאחר פרסום הטענות נגד יו"ר זק"א על מעשי תקיפה וניצול מיני מאז שנות ה-80, פתחה המשטרה בבירור הדברים. יו"ר העבודה מיכאלי קראה להקפיא את זכייתו של משי זהב בפרס ישראל עד לסיום הבדיקה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משי זהב בכנסת, ב-2009

המשטרה פתחה הבוקר (שישי) בבדיקת העדויות נגד יהודה משי זהב, יו"ר זק"א, על תקיפות מיניות. העדויות על מעשיו של משי זהב פורסמו אתמול בתחקיר "הארץ". משי זהב, שהוכרז לאחרונה כחתן פרס ישראל, מכחיש את הטענות נגדו.

עדויות חושפות: יהודה משי זהב תקף וניצל מינית ילדים, נערים, נערות ונשים | תחקיר "הארץ"

בתחקיר שפורסם אתמול הובאו עדויות על מעשי תקיפה וניצול מיני של משי זהב מאז שנות ה-80. שישה נפגעים ששוחחו עם "הארץ" אמרו כי הוא ניצל את מעמדו, כוחו, כספו ואת הארגון שבראשו הוא עומד כדי לתקוף מינית, כשאינו בוחל בגיל או מגדר. לפי התחקיר, רבים בסביבתו ידעו על מעשיו, אך לא סיפרו או דיווחו.

על רוב המעשים שיוחסו למשי זהב בתחקיר חלה התיישנות, ולא ניתן יהיה לחקור אותם. חריגים לכך הם חשדות לאונס ולמעשים מגונים שנחקר עליהם ב-2013 ונסגרו מחוסר ראיות, לאחר שמשי זהב הכחיש. תקופת ההתיישנות עליהם נספרת מיום סגירת התיק, בפברואר 2014. דבר החקירה לא פורסם.

אחד המקרים שנחקרו הוא של צ', שסיפרה בתחקיר כי ב-2011 כפה עצמו עליה משי זהב לאחר שביקשה ממנו סיוע כלכלי. שנתיים לאחר המקרה פנתה אליה המשטרה, והיא סיפרה את גרסתה אך סירבה להגיש תלונה, בין היתר לאחר שהוא איים עליה: "אם תדברי, ג'יפ של זק"א ידרוס אותך". מקרה אחר הוא של מעשים מגונים בבנות 16 שלמדו בפנימייה בירושלים, וסיפרו לחוקרים כי קיימו עמו קשר רציף והכירו אותו מקרוב.

יו"ר מפלגת העבודה, מרב מיכאלי, קראה הבוקר לשר החינוך יואב גלנט להקפיא את הענקת פרס ישראל למפעל חיים למשי זהב עד לסיום חקירת המשטרה בעניינו. "העדויות שהוצגו קשות ומזעזעות ואנחנו מאמינות לנפגעות ולנפגעים", מסרה מיכאלי. מעמד הענקת הפרס, על מפעל חיים, מתוכנן ליום העצמאות, בחודש הבא.

ח"כ מתן כהנא (ימינה) התייחס לעדויות נגד משי זהב באירוע שבתרבות של דמוקרט TV ואמר כי "בסוף לבן אדם מגיעה מצד אחד חזקת החפות, מצד שני יש פה אישומים מאוד מאוד חמורים, אני חושב שבמקרה הזה כדאי רגע לחכות".

משי זהב מסר אתמול בתגובה לתחקיר: "אין שחר לדברים. פרסום הכתבה הוא ניסיון 'לחסל חשבון' עמי, ולצערי גם לחסל אותי. ככל שכוחותיי יעמדו לי, אמשיך לשרת את עם ישראל ואת מדינת ישראל כפי שעשיתי כל חיי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ