הפרקליטות תבחן מחדש את סעיף האישום נגד ירין שרף, המואשם בעבירת מין בבת 13

הקטינה התלוננה כי שרף אנס אותה, אך הפרקליטות בחרה להאשימו בבעילה אסורה בהסכמה. בין היתר, משום שחוקרת הילדים טענה שקיימים סימני שאלה ביחס להסכמת הנערה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירין שרף בבית המשפט השלום בתל אביב, בתחילת החודש

פרקליטות המדינה הודיעה היום (שישי) כי תבחן מחדש את סעיף האישום נגד ירין שרף, המואשם בבעילה אסורה בהסכמה של בת 13 במלונית קורונה לנוער בסיכון לפני כחודש. הקטינה התלוננה כי שרף אנס אותה, אך הפרקליטות בחרה בסעיף אישום מופחת בשל סימני שאלה שהתעוררו ביחס להסכמתה וכן מפני ששרף חשב כי היא בת 14 - רף ההסכמה, שמתחתיו כל יחסי מין נחשבים אונס.

הקטינה אמרה לחוקרת ילדים כי לא הסכימה לקיים עם שרף יחסי מין וכי הוא היה אלים כלפיה במהלכם. החוקרת סברה כי גרסתה אמינה, אולם כי קיים קושי בנוגע לשאלת ההסכמה. הפרקליטות לא קיבלה את גרסתה כי לא הסכימה לקיים עמו יחסי מין עקב ראיות חיצוניות, בהן העובדה שפתחה לו את הדלת וכן כי שלחה לו תמונה שלה באינסטגרם לאחר המעשים.

הבחירה בסעיף האישום המופחת גררה מחאה, בין היתר, של בני משפחת הקטינה ושל ארגוני נשים. אמה של הקטינה ועו"ד עמית חדד, המייצג את המשפחה, מסרו כי "מדובר באונס, וכל פרשנות אחרת חוטאת לאמת. ההחלטה נותנת אור ירוק ומכשירה את האונס הבא. לא נשקוט עד אשר האנס יקבל את מלוא העונש על המעשה החמור שעשה".

ממלא מקום פרקליט המדינה עמית איסמן מסר היום כי החליט לבחון את הנושא "בדחיפות המתבקשת", וכי ידון בו בתחילת השבוע. כיום מואשם שרף בשתי עבירות של בעילה אסורה בהסכמה, הטרדה מינית, איומים, תקיפה ואספקת משקה משכר לקטינה.

מנכ"לית שדולת הנשים, עו"ד דנה מיטב, אמרה כי "בלתי נתפס שהגענו למצב בו המדינה מקלה על גבר אלים ומסוכן בן 21, ומפקירה ילדה בת 13 בלבד שהיתה נתונה למסכת של אלימות, איום, הטרדות בלתי פוסקות, שיכנועים לחצים ועוד... בל נשכח גם שהילדה היתה נתונה לאחריות הרווחה בעת תקיפתה - אף אחד עוד לא נתן הסברים". מיטב הוסיפה כי השדולה שלחה כ-15 אלף מיילים בנושא. "לא נפסיק לפעול בכל הכוח עד שהילדה תקבל את הצדק המגיע לה, והמסר המסוכן שהועבר אמש של קלות דעת וזילזול יתוקן".

מנכ"לית המועצה לשלום הילד, עו"ד ורד וינדמן, מסרה בתגובת להחלטת הפרקליטות כי "'הסכמה חופשית', כאשר מדובר בילדה צעירה בת 13, בסיכון, השוהה במקום שאין לה יכולת לצאת ממנו, כשהיא מאוימת ומותקפת על פי כתב האישום, לא יכולה להתקיים בנסיבות כאלה... טוב עשה מ"מ פרקליט המדינה כשהחליט לדון מחדש בהחלטה. אנו מברכים על כך ומקווים שההחלטה המחודשת על סעיף האישום תיקח בחשבון את הנסיבות המיוחדות, כפי שעולות מכתב האישום, הכוללות תקיפה ואיומים, העובדה שמדובר בילדה בסיכון, והעובדה שהאירועים על פי כתב האישום התרחשו במלונית לנוער בסיכון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ