בעקבות תחקיר "הארץ" |

עדויות נוספות נגד יהודה משי זהב: "הוא הוריד את המכנסיים, נגע בי וביקש שאשב לו על הברכיים"

בחדשות 13 נחשפו עדויות חדשות נגד יו"ר זק"א, שהמשטרה פתחה בחקירה נגדו בחשד לעבירות מין ובהן אונס. ד', סיפר כי כשהיה בן 11 נפגש עם משי זהב במשך שלוש שנים וזה נגע בו באופן מיני. מ' העידה כי כשהיתה בת 12 הוא תקף אותה במשרדו. חברתה סיפרה על מפגשים נוספים ביניהם

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהודה משי זהב, בשבוע שעבר. עד כה העידו נגדו בפומבי תשעה נפגעים
לוגו הארץ
הארץ

שלוש עדויות חדשות נגד יהודה משי זהב פורסמו הערב (ראשון) בחדשות 13, בעקבות תחקיר "הארץ" שהביא עדויות לתקיפות מיניות שביצע. המשטרה פתחה היום בחקירה נגד משי זהב בחשד לעבירות מין, ובהן אונס. עד כה העידו נגדו בפומבי תשעה נפגעים.

עדויות חושפות: יהודה משי זהב תקף וניצל מינית ילדים, נערים, נערות ונשים | תחקיר "הארץ"

גבר בן 26 סיפר לחדשות 13 כי כשהיה בן 11 נהג משי זהב להיפגש עמו ולגעת בו. "הוא היה מוריד את המכנסיים ונוגע בי לאט לאט, מבקש ממני לשבת לו על הברכיים". לדבריו, הדבר נמשך שלוש שנים. "הייתי הזונה של יהודה. היו הרבה נגיעות מיניות, הרבה פורקן שלו. עשרות, אם לא מאות פעמים", סיפר. "ידעתי על עוד, לא אחד ולא שניים, שתמיד היו שם בשבילו. הוא היה יודע גם לפנק ולתת חזרה".

עדות נוספת היא של מ', כיום בת 19, שסיפרה כי לפני שבע שנים נפגשה עם משי זהב במשרדו והוא תקף אותה. "כשבאתי לצאת נעמדתי והוא פשוט נעמד מאחורי", סיפרה. "הוא הצמיד אותי לקיר בכוח, נגע בי מתחת לחולצה, הוא ממש השתמש בכוח, ממש ממש התנגדתי לו, ויצאתי משם מבוהלת ונסערת". על תקרית זו לא חלה התיישנות לכאורה. חברתה של מ' סיפרה כי פגשה בה כשיצאה מהמשרד והיא היתה נסערת ובוכה. לדבריה, "היא סיפרה כי הוא סגר את הדלת, כיבה את האור וניסה להכניס לה ידיים מתחת לחזייה. התחננתי שתפנה למשטרה, היא אמרה שיש לו כוח".

לדברי החברה, במקרה אחד שבו ביקרה בביתה של מ', משי זהב הגיע גם כן. "הוא שאל אותי אם אני מעוניינת להצטרף, רק לצפות, לא מעבר לזה", סיפרה. "יום אחד הוא הביא לה לחוף הים בחור חסידי בן 18, אמר לו לגעת בה. היא קפאה, ויצאה מסויטת מהסיטואציה. היא נבהלה ממנו. הכוח שלו הגדול זה כסף. הוא הוציא אותנו למסעדות, טרקטורונים, עשה אירועים, ימי הולדת, הפקות מטורפות".

גבר שהזדהה בשם הבדוי "דוד" סיפר כי כשהיה בן 13, פגש במקווה את משי זהב וזה התקרב אליו ולדבריו הפעיל נגדו כוח. "זה היה במקווה רחצה, בערב שבת", סיפר. "הוא לא הכיר אותי. אני גם לא הכרתי אותו כל כך, קצת בפנים כי הוא היה דמות מוכרת, אבל לא מעבר. וכששנינו היינו בבריכה, במקווה טבילה, אז הוא התקרב אלי ואני יכול לתאר את זה כמשהו במדרג הבינוני, עד כמה שאפשר לקרוא לדברים האלה בינוניים, תוך הפעלת כוח גם".

לדבריו, הוא היה אז חלש פיזית ולכן "הוא לא היה צריך מדי כוח". דוד לא ציין בריאיון בן כמה היה באותה עת, אך אמר כי משי זהב היה אז "לא מאוד מבוגר. אבל כן ביחס לגיל שלי ודאי מבוגר". עוד הוסיף: "לא הבנתי כל כך בגיל הזה מה בדיוק עברתי. אז איך אני אספר ולמי אני אספר. ומי אמר שהוא הרע פה בסיפור, אולי אני האדם הרע. לפחות אז הרגשתי רגשות אשמה. אז ההדחקה ולהתמודד עם זה לבד, זה עוד יותר קשה".

כשנשאל אם סיפר בעבר על התקרית, השיב דוד כי בשנים שחלפו לא סיפר על כך לאיש, אולם לפני כעשר שנים ניגש אליו אדם וסיפר לו על התקרית. הוא ציין כי לא ידע כיצד אותו אדם ידע על מה שאירע. "אולי כשהייתי ילד, כן פלטתי את זה למישהו, אני לא זוכר", הוסיף. "אבל מישהו שקשור קצת למשמרות הצניעות, הוא סיפר לי את זה. הוא אמר לי, 'המנוול הזה ככה עשה לך'. לא שאלתי הרבה שאלות, הדחקתי ולא שיתפתי איתו פעולה, שוב הבושה".

לשאלה כיצד הגיב כשראה את הפרסומים לאחר תחקיר "הארץ" בסוף השבוע בעניינו של משי זהב, השיב: "מצד אחד, אני קצת שמחתי שהנה סוף סוף הוא עומד לתת על זה את הדין, וגם אם לא, אז לפחות את הדין הציבורי, כי הוא חוסל כבר תכלס. ומצד שני, שזה הדבר שעוד יותר התגבר, זה הציף לי את הכל, ומיום חמישי אני מרגיש לא טוב, מאוד לא טוב. אני עם עצמי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ