דרעי: לא ידעתי על הטענות נגד משי זהב לפני הפרסום, טוב שוויתר על הפרס

שר הפנים אמר הבוקר כי החלטתו של משי זהב - החשוד באונס, שידול לזנות ומעשים מגונים - לוותר על פרס ישראל היא החלטה נכונה. "כואב לי שלא נותנים פרס ישראל לעדות המזרח", הוסיף

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהודה משי זהב בכנס של ערוץ 12, בשבוע שעבר
לוגו הארץ
הארץ

שר הפנים אריה דרעי אמר הבוקר (שני) כי לא ידע על הטענות לעבירות מין שבוצעו בידי יו"ר ארגון זק"א, יהודה משי זהב, טרם פרסום התחקיר ב"הארץ" ופתיחת החקירה נגדו בעקבות התחקיר בחשד לאונס, שידול לזנות וביצוע מעשים מגונים. דרעי אמר גם כי ההחלטה של משי זהב לוותר על פרס ישראל היא החלטה נכונה.

דרעי נשאל בכאן ב' על ציוץ שפרסם ומחק, לפיו בעקבות ויתורו של משי זהב על פרס ישראל הגיע הזמן לבחור חתן פרס ישראל מזרחי. "זו היתה טעות ומודה ועוזב ירוחם. זו היתה טעות. נכון, זה כואב לי שלא נותנים פרס ישראל עד עכשיו לעדות המזרח", אמר דרעי והוסיף: "אני עומד בזה ששנה אחר שנה לא מצליחים למצוא מישהו מוכשר או מישהו שעשה מפעל חיים בעדות המזרח. זה לא רק בפרס ישראל, בכל נושא כמעט. בשטרות של הכסף לא מצאו משורר".

כשנשאל על המעשים שבהם משי זהב חשוד אמר דרעי: "כאב לב גדול מאוד, אני מקווה שחקר האמת ייוודע. טוב שקודם כל ירד מעל הפרק הסיפור של פרס ישראל וכל התפקידים הציבוריים, ואני מקווה שיגיעו לאמת, אבל השם ירחם".

אריה דרעי בכנסת, ביוליצילום: עדינה ולמן/דוברות הכנסת

הוא אמר גם שלא שמע על המעשים טרם הפרסום: "לא הכרתי, לא ידעתי, לא שמעתי. אני לא בקשר אישי כל כך... אמנם בקשר של עבודה מדי פעם בפעם, משרד הפנים, זק"א, חללים... אבל אנחנו לא בקשר שאני ידעתי, אני גם לא בסביבה הזו שאני יודע לשמוע את השמועות הללו".

אתמול הודיעה המשטרה כי פתחה בחקירה נגד משי זהב בחשד לביצוע עבירות מין. החקירה הוטלה על היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433. זו ניהלה ב-2013 חקירה אחרת נגד משי זהב בחשד למעשים דומים, שנסגרה לבסוף מחוסר ראיות. 

השבוע

שנה וחצי של עבודה ומאות מקרים: מאחורי הקלעים של תחקיר יהודה משי זהב

0:00
-- : --
להרשמה לפודקאסט

בתחקיר שפורסם ביום חמישי הובאו עדויות על מעשי תקיפה וניצול מיני שביצע משי זהב מאז שנות ה-80. שישה נפגעים ששוחחו עם "הארץ" אמרו כי הוא ניצל את מעמדו, כוחו, כספו ואת הארגון שבראשו הוא עומד כדי לתקוף מינית, כשאינו בוחל בגיל או במגדר. לפי התחקיר, רבים בסביבתו ידעו על מעשיו, אך לא סיפרו או דיווחו אודותיהם.

משי זהב הכחיש את המעשים שיוחסו לו בתחקיר, אך לאחר פרסומו השעה את עצמו מתפקידו כיו"ר זק"א וכן ויתר על פרס ישראל למפעל חיים, שעל זכייתו בו הוכרז לאחרונה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ