שוטרים הואשמו בתקיפה בנסיבות מחמירות של צעיר שלא עטה מסכה וסירב להזדהות בפניהם

לפי כתב האישום, השוטרים - בן אפגן ואבישי כהן - חשמלו את הצעיר ותקפו אותו בבעיטות ואגרופים. הוא סבל מחבלות קשות בראשו ונעצר בחשד לתקיפת שוטרים, עד ששוחרר מחוסר אשמה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרדי מח"ש בירושלים

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום (שני) כתב אישום נגד שני שוטרים ממרחב איילון בגין תקיפה בנסיבות מחמירות, לאחר שתקפו וחשמלו תושב חולון שסירב תחילה להזדהות בפניהם על מנת לקבל דו"ח בגין אי-עטיית מסיכה. הצעיר נעצר בחשד לתקיפת השוטרים, אולם בהמשך שוחרר ואז התברר כי מי שתקף אותו תחילה היו השוטרים. העונש על העבירה שבה מואשמים השוטרים הוא שש שנות מאסר. 

על פי כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב, דוד אוראל ביטון אותר ביחד עם חבריו בחודש יולי כשהם ללא מסכות פנים. שני השוטרים, בן אפגן והמתנדב אבישי כהן, דרשו מביטון להזדהות אולם הוא סירב תחילה והשניים הודיעו לו כי הוא מעוכב והחלו לנסות לאזוק אותו. על פי כתב האישום, בעודם מצמידים אותו לתא המטען, התרצה ביטון וביקש להציג את תעודת הזהות שלו שנפלה מכיסו. חברו ביקש להציג אותה בפניהם אולם השוטרים לא נעתרו לבקשה והשוטר אפגן חשמל את ביטון באמצעות אקדח הטייזר שברשותו.

לפי כתב האישום, בעוד ביטון מתלונן מכאבים, שאל אותו השוטר אפגן: "מה יש לך אחי?" והמשיך לנסות ולהפעיל עליו את השוקר החשמלי, ללא הצלחה. בשלב זה נפל ביטון. כעבור מספר שניות וללא סיבה, בעט השוטר אפגן בביטון והיכה אותו באגרופים, תוך שהשוטר כהן אוחז בו. לאחר מכן, אפגן נטל את השוקר והפעיל אותו פעם נוספת על גבו של ביטון. בהמשך היכה בו באמצעות השוקר בעוד כהן מטיח בראשו שלושה אגרופים עד שנחבט בקרקע. בשלב זה ביטון חושמל בפעם השלישית בידי השוטר אפגן. אלא שגם אז, בעוד ביטון מנסה לעמוד, הטיח אפגן בראשו את השוקר. לבסוף ביטון נאזק ונלקח לתחנת המשטרה שם נעצר. הוא סבל מחבלות קשות בראשו.

ביטון נעצר בחשד לתקיפת השוטרים ושהה במעצר במשך שני לילות, תוך שהמשטרה מסרבת להציג לבית המשפט את התיעוד ממצלמות הגוף של השוטרים. נציב הביקורת, השופט בדימוס דוד רוזן, ביקר בחריפות את המשטרה והתיק נגד ביטון נסגר מחוסר אשמה.

עו"ד אייל אבולעפיה המייצג את ביטון אמר: "בן אפגן ואבישי כהן הם שוטרים אלימים ובריונים, הם הכו באכזריות את מרשי ואף ניסו להעליל עליו כי תקף אותם אך הפרקליטות ניקתה אותו מחוסר אשמה. אף כי הוגש היום כתב אישום חמור כנגד השניים, ממשיכה המשטרה להילחם בבית המשפט על המשך העסקתם, מה שמעיד על פגם ערכי חמור בפיקוד המשטרה".

מהמשטרה נמסר: "מדובר במקרה חריג ונקודתי שאינו מייצג בשום צורה ואופן את מיליוני המפגשים שהיו בין אזרחים לשוטרים בעת אכיפת תקנות הקורונה.
מבלי להפחית מהתנהלותו הפסולה של הצעיר באירוע שאף הובילה לחבלות שנגרמו לשוטר והמתנדב, הרי שתיעוד המקרה ופרטיו הועברו מטעמנו לבדיקת מח״ש. כעת עם הגשת כתב האישום ייבחן המשך הטיפול בעניינם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ