עו"ד דוד שמרון תובע את דוד ארצי, שטען כי הוא ערך חוזה סודי בין נתניהו לרעייתו

מקורבו של ראש הממשלה הגיש תביעת לשון הרע על סך 425 אלף שקלים נגד הבכיר לשעבר במערכת הביטחון. שמרון טוען כי החוזה לא קיים: "הסרטון מופרך מהיסוד, כל כולו דיבה חמורה". ארצי טען בסרטון כי החוזה מקנה לשרה נתניהו זכות וטו על מינויי בכירים במערכת הביטחון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנימין ושרה נתניהו, בדצמבר. ארצי טען שמאחורי הפצת הסרטון עומדת קבוצה של קצינים לשעבר בצה"ל

עו"ד דוד שמרון, מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הגיש היום (שלישי) לבית משפט השלום ברמלה תביעה על סך 425 אלף שקלים נגד דוד ארצי, שהעיד בסרטון כי ראה חוזה סודי ששמרון ערך ושנחתם בין נתניהו לרעייתו. בחוזה, לפי ארצי, מתחייב נתניהו כי מינויים בכירים במערכת הביטחון יועברו לאישורה. "הסרטון מופרך מהיסוד, כל כולו דיבה חמורה המופנית נגד ראש הממשלה, רעייתו ונגד התובע", טען שמרון בכתב התביעה.

הסרטון מתעד שיחה בין ארצי, לשעבר בכיר בתעשייה האווירית, לבין העיתונאי דן רביב. ארצי סיפר לרביב כי בתקופת כהונתו הראשונה של נתניהו בראשות הממשלה, ראה הסכם שערך עו"ד שמרון בינו לבין אשתו שרה. לדבריו, ההסכם קובע כי מינויי הרמטכ"ל, ראש שב"כ וראש המוסד טעונים אישור של שרה נתניהו, וכן כי היא תוכל להשתתף בישיבות סודיות. לטענת ארצי, שמרון הציג לו את ההסכם בתקופה שבה ייצג עורך הדין את הנדבנית גיטה שרובר, במטרה שישכנע אותה לחזור בה מפיטוריו. שמרון הכחיש את הדברים והודיע כי יגיש נגד ארצי תביעת דיבה.

"מדובר בפרסום שכל כולו שקר וכזב המהווה לשון הרע באופן מובהק", נטען בכתב התביעה. שמרון הוסיף כי הסרטון זכה למאות אלפי צפיות וכי בראיונות שהעניק ארצי הוא "חזר על הדיבה ואף החמיר בדברים והוסיף חטא על פשע". בין היתר טוען שמרון כי הסרטון הציג אותו כאדם "חסר עמוד שדרה, עלוב, אדם שממרר בבכי ומתחנן בפני הנתבע שיפעל להחזיר לו את מקום פרנסתו".

דוד שמרון, ב-2019. הסרטון מתעד שיחה בין ארצי, לשעבר בכיר בתעשייה האווירית, לבין העיתונאי דן רביבצילום: תומר אפלבאום

ארצי, חבר ילדות של רביב, אמר בחמישי ל"הארץ" שמאחורי מימון הפצת הסרטון עומדת קבוצה של קצינים לשעבר בצה"ל. לדבריו, הוא התחייב שלא לגלות מי מממן זאת. "סיפרתי לו (לרביב, ג"ב) על זה באקראי בקפה בכפר שמריהו. דיברנו על נדבנים, ואז אמרתי לו 'דני, לא סיפרתי לך את הסיפור עם שמרון וגיטה (הנדבנית גיטה שרובר)'. הוא קפץ ואמר 'דוד, אתה לא יכול לשמור דבר כזה בבטן, עם ישראל צריך לדעת', והוא הריץ את הגלגלים. הוא לקח את היוזמה עם עוד קבוצה של קצינים בכירים בצה"ל שהריצו את העסק, לא יכול להגיד מי. חתמתי להם שאני שומר את זה בסוד".

עדותו של דוד ארצי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ