העליון ידון בהרכב מורחב בהיתר לחפש בטלפונים של יועצי נתניהו

החיפוש נועד לקדם את חקירתם של היועצים בחשד להטרדת עד המדינה בתיק 4000 שלמה פילבר. ההרכב המורחב ידון בסוגיה העקרונית אם מותר להמשיך ולבצע חיפוש בטלפון, אם החיפוש החל באופן לא חוקי

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוריך וגולן מחוץ למשרד ראש הממשלה, ב-2020
נטעאל בנדל
נטעאל בנדל

נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, קיבלה היום (רביעי) את בקשת יועצי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והורתה לקיים דיון נוסף בהחלטת העליון לאפשר למשטרה לערוך חיפוש בטלפונים הסלולריים שלהם. החיפוש נועד לקדם את חקירתם של היועצים בחשד להטרדת עד המדינה בתיק 4000 שלמה פילבר, שהוקפאה כל עוד לא הותר לערוך את החיפוש.

הנשיאה חיות קבעה כי בית המשפט ידון בהחלטה בהרכב מורחב של שבעה שופטים, לאחר שהעליון קבע בינואר כי אפשר לערוך חיפוש במכשירים של היועצים. ההרכב המורחב ידון בסוגיה העקרונית אם מותר להמשיך ולבצע חיפוש בטלפון, אם החיפוש החל באופן לא חוקי. בינואר סברו השופטים נעם סולברג וג'ורג' קרא כי אפשר לבצע את החיפוש בטלפונים, בניגוד לדעת המיעוט של השופט חנן מלצר. עם זאת, השופטים מתחו ביקורת על התנהלות המשטרה בפרשה.

פילבר בבית משפט השלום בתל אביב, ב-2018צילום: מוטי מילרוד

גם לפני כשנה מתחו שופטי העליון ביקורת על התנהלות חוקרי להב 433, שביצעו חיפוש לא חוקי בטלפונים. הדיון בנושא נערך בעקבות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי, שהתיר למשטרה לבצע חיפוש בטלפונים, אף שבוצע ללא צו וצולמו במהלכו גם תכתובות פרטיות שלא קשורות לחקירה.

יועצי ראש הממשלה, יונתן אוריך, עופר גולן ושלושה נוספים, נחקרו בחשד שלקראת הבחירות בספטמבר 2019 הציבו מול ביתו של פילבר רמקול שכרז בגנותו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ