עשרות כלי רכב הושחתו וכתובות רוססו בכפר קאסם: "לגרש או להרוג"

בר פלג
בר פלג
כתובת שרוססה על מכונית בכפר קאסם, הבוקר
בר פלג
בר פלג

אלמונים ניקבו הלילה (חמישי) צמיגים של עשרות כלי רכב בכפר קאסם, וריססו כתובות נאצה על מכוניות ומבנים בעיר. בין השאר נכתב "לגרש או להרוג", ו"ניקח גורלנו בידינו", וכן רוססו כתובות מגן דוד. המשטרה פתחה בחקירה, שנעשית במעורבות שב"כ.

ראש העיר כפר קאסם, עאדל באדיר, אמר ל"הארץ" כי זהו לא המקרה הראשון של השחתה בעיר, "ולדעתי זו פעם חמישית או שישית בשנים האחרונות", אמר. לדבריו, "זה מעשה טרור לכל דבר ועניין. אנשים שמגיעים בעזות מצח כזו וביטחון לתוך השכונות בכפר קאסם אנשים כאלה גם יכולים לפגוע בחיי אדם. אני קורא למשטרה - שמעולם לא פענחה פשעי שנאה כאלה - לפעול ולנקוט יד קשה כדי שאחרים לא יעזו לעשות את זה בכפרים אחרים".

סאיד עיסא, תושב כפר קאסם וחבר בוועד העממי של העיר אמר כי המקרה תועד במצלמות אבטחה פרטיות, שנאספו על ידי המשטרה. "לצערי הרב זה נהיה משהו שחוזר על עצמו פעם אחרי פעם", אמר. לדבריו, טיפול המשטרה בנושא לא מספק. "אם זה היה קורה בעיר יהודית זו היתה פעולת איבה, ואז (היו) נכנסים חוקרים רציניים גם של השב"כ והם מפצחים ומגיעים לאנשים". לדבריו, תושבים היו יכולים להיפגע אם היו נתקלים באנשים שביצעו את המעשים. "סכינים הרי היו להם כי הם ניקבו צמיגים", אמר עיסא. הוא הביע חשש כי מקרים נוספים יביאו לפגיעה ביחסים בין יהודים לערבים. 

מארגון תג מאיר נמסר: "מגנים בשאט נפש את פשע השנאה בכפר קאסם, שמצטרף להצתת כלי הרכב בבית איקסא ועין נקובא בשבועיים האחרונים".

בשבוע שעבר הוצתו שתי מכוניות וכתובות רוססו בכפר בית איכסא הסמוך לירושלים. שוטרים הגיעו למקום ופתחו בחקירה. בכתובות שרוססו במקום נכתב "ד"ש מאהוביה", בהתייחס לנער אהוביה סנדק, שנחשד ביידוי אבנים על פלסטינים ונהרג כשהרכב שבו נסע התהפך בזמן ששוטרים רדפו אחריו.

תגובות