בית המשפט גזר 29 שנות מאסר על תושב נתניה שדקר למוות את פרודתו

הפרקליטות ביקשה להטיל מאסר עולם על יצחק שפק, אולם השופטים התחשבו בהודאתו ועל כך שהתחרט על הרצח. הוא הודה בהסדר טיעון בעבירת רצח בכוונה

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת הרצח בנתניה, ב-2018
בר פלג

בית המשפט המחוזי מרכז שבלוד גזר היום (חמישי) 29 שנות מאסר על יצחק שפק, שהורשע ברצח אשתו בנפרד עליזה שפק, שהיתה בת 50 במותה. שפק, תושב נתניה בן 54, הואשם שדקר את אשתו לשעבר 15 פעמים ונמלט מהמקום. הוא הודה ברצח בכוונה במסגרת הסדר טיעון.

הסדר הטיעון לא כלל הסכמה על העונש. הפרקליטות ביקשה להטיל על שפק מאסר עולם, אך השופטים התחשבו בכך שהודה. "מצאנו להעניק משקל להודאתו שייתרה את העדת חלק מבני המשפחה וחסכה זמן שיפוטי", נכתב בגזר הדין, "וזאת על אף קושי מסוים באופן שבו בחר הנאשם להביע חרטה". עוד כתבו השופטים ליאורה ברודי, מיכל ברק נבו ומיכאל תמיר: "החלטנו אפוא למקם את עונשו של הנאשם באמצע מתחם העונש". בנוסף, השופטים הפעילו עונש של חצי שנת מאסר על תנאי שנגזרה על שפק בגין תקיפת אשתו ב-2016, וקבעו כי עליו לשלם פיצויים בסך 258 אלף שקל. 

עליזה שפק ז"ל. אם לא תהיי שלו לא תהיי של אף אחדצילום: מתוך עמוד הפייסבוק

בהחלטתם השופטים נתנו משקל גם לחרטה שהפגין שפק. "על פי התרשמותנו, החרטה קשורה במידה רבה גם למחיר הכבד שהנאשם יידרש לשלם בגין המעשה הנורא שביצע". עוד כתבו: "עם זאת, נניח לטובתו שבליבו גם חרטה על מר גורלם של המנוחה שלא תשוב עוד, ושל הילדים שנותרו המומים ושבורים. לזכות הנאשם נציין בעניין זה כי אומנם הבת הבכורה העידה לפנינו, כאמור, אך הודאתו חסכה את העדת שאר בני המשפחה. לבסוף ביקש הנאשם את סליחתם ומחילתם של בני המשפחה".

לפי כתב האישום, במהלך חייהם המשותפים של הזוג שפק הנאשם הכה אותה. משנת 2016 ועד מאי 2018 הביעה עליזה שפק רצון להתגרש, לפי כתב האישום, ובמאי עזב שפק את ביתה והשניים חתמו על הסכם גירושין. בחודשים שעברו בין חתימת ההסכם לדיון שנקבע בבית הדין הרבני לצורך מתן הגט, שפק ביקש מאשתו שוב ושוב לבטל את הגירושין.

יצחק שפקצילום: דוברות המשטרה

בכתב האישום מתואר כי ב-9 באוקטובר התווכחו השניים כשנסעו יחד ברכב, וכשהגיעו לדירה של המנוחה, בעלה סילק אותה מהרכב בצעקות וקללות. למחרת השניים התווכחו בהודעות טקסט. בשלב מסוים, לפי כתב האישום, כששפק הפסיקה לענות להודעות ולשיחות, החליט הנאשם להרוג אותה. הוא מואשם כי הגיע באותו ערב לדירתה עם סכין חדה לחיתוך בשר ודקר אותה 15 פעם בפלג גופה העליון עד שמתה מפצעיה.

לאחר מכן, לפי כתב האישום, יצא שפק מהדירה, נעל אותה מבחוץ והסתיר את המפתחות בסמוך. לאחר מכן שב לביתו, החליף חולצה ונסע להתחבא באזור מושב אביחיל. המשטרה מצאה ועצרה אותו למחרת.

עו"ד גיל גבאי, שמייצג את שפק מטעם הסנגוריה הציבורית מסר ל"הארץ": "מר שפק הביע צער וחרטה עמוקים בפני ילדיו, משפחתו ובית המשפט על רצח אשתו, הגם שאין בכך כדי להקהות את עוצמת הפגיעה בשל מעשיו החמורים. בצד האמור, בית המשפט הנכבד קיבל עמדתנו ודחה את בקשת התביעה לגזור עונש מאסר עולם, תוך שהתחשב בכלל הנסיבות, לרבות התיקון המשמעותי בכתב האישום במהלך ניהול הוכחות, לקיחת האחריות ועברו הפלילי".

מהפרקליטות נמסר בתגובה לגזר הדין כי הם "לומדים את גזר הדין ונגבש עמדתנו בהמשך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ