התקיפה במלונית הקורונה: ירין שרף יואשם באונס בת ה-13 ולא בבעילה בהסכמה

הפרקליטות שינתה את סעיף האישום לאחר ביקורת נרחבת מצד המשפחה וארגוני נשים. לדבריה, הצעד נעשה "על אף קשיים ומורכבות" משום ש"קיים סיכוי סביר להרשעה בעבירת אינוס"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירין שרף בבית המשפט השלום בתל אביב, בתחילת החודש

פרקליטות מחוז תל אביב הודיעה היום (חמישי), בצעד חריג, כי היא משנה את סעיף האישום נגד ירין שרף מבעילה אסורה בהסכמה לאונס בת 13 במלונית קורונה לנוער בסיכון. הקטינה התלוננה כי שרף אנס אותה, אך בפרקליטות הסבירו כי בחרו בסעיף אישום מופחת בשל סימני שאלה שהתעוררו ביחס להסכמתה ומאחר ששרף טען כי חשב שהיא בת 14 - גיל ההסכמה שמתחתיו כל יחסי מין נחשבים אונס.

לאחר הגשת כתב האישום המקורי ביקש ממלא מקום פרקליט המדינה, עמית איסמן, השלמות חקירה בתיק שבמסגרתן נפגשה חוקרת ילדים עם הנערה. בפרקליטות מחוז תל אביב אמרו היום כי ההחלטה התקבלה "על אף הקשיים והמורכבות בפרשה", לדברי הפרקליטות, "עולה כי יש בתיק סיכוי סביר להרשעה בעבירת אינוס, וכי בנסיבות העניין מוצדק לבקש לתקן את כתב האישום". הדיון יועבר כעת לבית המשפט המחוזי המוסמך לדון בתיקי אונס. בפרקליטות הבהירו כי התיק מתנהל בדלתיים סגורות ותחת צו איסור פרסום, ולכן אי אפשר לפרסם את כתב האישום המתוקן.

שינוי סעיף האישום נובע, בין היתר, מהחלטתו של איסמן לבחון את חומר הראיות תוך מתן משקל נמוך יותר לחומר שעלה בחקירת חוקרת הילדים, בניגוד לעמדת מחוז תל אביב בפרקליטות. החוקרת סיפקה התרשמות עמומה לאחר שלא הצליחה לקבוע את מהימנות הילדה בעניין ההסכמה. בפרקליטות מחוז תל אביב סברו תחילה כי בשל קביעה זו וסתירות נוספות הם יתקלו בקושי להרשיע את שרף בעבירת אינוס. כעת הוחלט לשקול את הראיות בתיק במנותק מחקירת חוקרת הילדים, ולבסס את ההחלטה על ראיות אחרות כמו שיחות שקיימה הקטינה עם אחרים לאחר האונס. הפרקליטות אף קבעה כי הקטינה יכולה להעיד בבית המשפט.

הפגנה של תנועת "כולן" ושדולת הנשים נגד כתב האישום המקורי בתל אביב, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

אם הקטינה ועורכי דינה מסרו: "אנחנו שמחים ומברכים על החלטתם המקצועית של ממלא מקום פרקליט המדינה ושל צוות הפרקליטות שמטפל בתיק, שהשכילו לתקן את כתב האישום ולהאשים את ירין שרף בעבירה אותה ביצע - עבירת אונס של ילדה בת 13". 

בחקירתה הראשונה אמרה הקטינה לחוקרת ילדים כי לא הסכימה לקיים עם שרף יחסי מין וכי הוא היה אלים כלפיה במהלכם. החוקרת סברה כי גרסתה אמינה, אך חשבה שיש קושי בנוגע לשאלת ההסכמה. הפרקליטות לא קיבלה את גרסתה שלפיה לא הסכימה לקיים יחסי מין עקב ראיות חיצוניות, בהן העובדה שפתחה לו את הדלת ושלחה לו תמונה שלה באינסטגרם לאחר היחסים.

הבחירה בסעיף האישום המופחת גררה מחאה - בין היתר מצד בני משפחת הקטינה וארגוני נשים. אם של הקטינה ועו"ד עמית חדד, המייצג את המשפחה, מסרו אז: "מדובר באונס, וכל פרשנות אחרת חוטאת לאמת. ההחלטה נותנת אור ירוק ומכשירה את האונס הבא. לא נשקוט עד אשר האנס יקבל את מלוא העונש על המעשה החמור שעשה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ