הודח מתפקידו מפקד היחידה במג"ב ששוטר בה נאשם שהרג את חברו כששיחק בנשק

מפקד משמר הגבול אימץ את המלצות הקצין הבודק שמונה לבדוק את התנהלות היחידה ומפקדיה. הוא ימליץ גם על הפסקת שירותו של הקצין בחיל. מפקד הצוות שבו אירעה התקרית הודח מתפקיד פיקודי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה של בני משפחתו של מאדי מחוץ לבית המשפט המחוזי בחיפה, החודש

מפקד משמר הגבול הדיח מתפקידו את מפקד היחידה ששוטר המשרת בה מואשם כי ירה למוות בחברו ליחידה לאחר ששיחק באקדחו. הוא ימליץ גם על הפסקת שירותו של הקצין בחיל. בהודעת מג"ב שפורסמה היום (רביעי) בנושא, נכתב כי הוחלט גם להדיח מתפקיד פיקודי את מפקד הצוות, נגד בשירות קבע, ולתת לו הערה פיקודית. מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן, אימץ את המלצות הקצין הבודק שמונה לבדוק את שגרת היחידה ואת התנהלות המפקדים בה בעקבות הגשת כתב האישום.

בתחילת החודש הגישה המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) כתב אישום נגד שוטר מג"ב בשירות חובה, אפיק טויבי, בן 20 מנוף הגליל, באשמת המתה בקלות דעת של חברו, שוטר מג"ב נעים מאדי מג'וליס, ושיבוש הליכי חקירה. טויבי נאשם בכך שירה למוות במאדי בחודש פברואר בחדרם במגורי השוטרים שבבסיס יחידת סיירת משמר הגבול חוף בעכו לאחר ששיחק בנשקו האישי.

סמ"ש נעים מאדי

על פי כתב האישום, לאחר שטויבי ירה בראשו של מאדי ובעודו גוסס במיטתו, במקום להעניק לו עזרה רפואית הוא הניח את האקדח על בטנו של חברו וסיפר לחבריו כי הוא ירה בעצמו. לאחר מכן, לפי כתב האישום, חיטא את ידיו בכמויות נכבדות של אלכוג'ל על מנת לשבש את החקירה. כתב האישום מייחס לו גם שורה של עבירות של משחק בנשק ביחידה ועבירת מין של מעשה מגונה בחברו ליחידה, ולפיו הוא כפה עליו מין אוראלי.

על פי כתב האישום טויבי נהג לשחק באקדחו האישי לעיתים קרובות, כולל לחיצות על הדק הנשק, תוך כדי שהוא מכוון את האקדח לפניהם של חבריו כאשר באקדח ישנה מחסנית מלאה בכדורים, חרף בקשות חבריו לחדול מכך. מלבד מקרה המוות של מאדי, במח"ש מייחסים לטויבי שבעה אישומים נוספים בגין משחק בנשק, שבהם איים לפגוע בחבריו ליחידה. בבקשת המעצר של טויבי נכתב כי "למרבית האירועים היו, מלבד הקורבן עצמו, גם עדים אובייקטיביים, וחלק מהאירועים אף דווחו בזמן אמת למפקדים".

אופק טויבי בדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט השלום בחיפה, בפברוארצילום: אמיר לוי

ממשמר הגבול נמסר כי "לאחר הגשת כתב האישום התקיים כנס מפקדים חילי ובו הוצג האירוע מפי פרקליט מח"ש ונעשו צעדים נוספים הנוגעים לתחומי הפיקוח והבקרה ברמה החילית, בניית מערכי שיעור וחינוך לשעות הפנאי ולשגרה ושימוש באמצעים טכנולוגיים לביצוע בקרות במג"ב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ