המשטרה: עצרנו חשודים במעורבות בתקיפות הלאומניות ביפו, בבת ים ובעכו

נתניהו: אנשים לא צריכים לחשוש להגן על החיים של עצמם או של אחרים, אנחנו נותנים גיבוי משפטי. הפרקליטות: הוגשו כתבי אישום נגד עשרות חשודים בהתפרעויות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הנהג הערבי שהותקף בבת ים, השבוע
הנהג הערבי שהותקף בבת ים, השבועצילום: תומר אפלבאום

המשטרה הודיעה כי עצרה עשרות חשודים במעורבות בהתפרעויות שאירעו בימים האחרונים ברחבי הארץ. בין היתר נעצרו חשודים במעורבות בתקיפת חייל צה"ל ביפו, נהג ערבי בבת ים ותושב יהודי בעכו, כמו גם בהצתת בית המלון והמסעדה בעיר. מספר העצורים מתחילת העימותים הוא כ-800, בהם כ-650 ערבים. בתוך כך, מצבו של קורבן התקיפה בבת ים השתפר, והוא מוגדר כעת קל.

ההתפרעויות ברחבי הארץ: עדכונים שוטפים

הפרקליטות מסרה כי הגישה עד כה כתבי אישום נגד 52 חשודים במעורבות בהתפרעויות, וצפויה להגיש 20 כתבי אישום נוספים ביום ראשון. בין העבירות המיוחסות לנאשמים סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, תקיפת שוטרים, יידוי אבנים, התנהגות פרועה במקום ציבורי והצתה.

רכב של נהג יהודי עולה באש בעכו, השבועצילום: רמי שלוש

לפי הודעת הפרקליטות, ממלא מקום פרקליט המדינה עמית איסמן הורה לתעדף תיקים הנוגעים להתפרעויות. בנוסף, נמסר כי הפרקליטות פועלת להסרת תכנים המסיתים לאלימות ברשתות החברתיות, וכי בימים האחרונים גדל פי חמישה מספר הפניות של גופי הביטחון בנושא זה.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס הערב לתקיפות והתמקד באלימות של ערבים כלפי יהודים: "מה שקורה בערי ישראל זה דבר חמור מאוד", אמר בתום הערכת מצב במפקדת משמר הגבול בלוד. "קבוצות של פורעים יוצאים מהציבור הערבי ופוגעים ביהודים באשר הם יהודים. התגובה של מנהיגי הציבור הערבי עד היום היתה רפה. כולם צריכים לגנות כל צורה של אלימות - של ערבים נגד יהודים וגם של יהודים נגד ערבים".

נתניהו הוסיף: "אנחנו נפעיל את כל הכוח ואנחנו מוסיפים הרבה כוח בחתירה למגע, בטיפול בפושעים ובמפגעים הללו. מבחינתנו זה טרור, כך אנחנו מתייחסים לזה. אנחנו נותנים את מלוא הגיבוי של הדרג המדיני וגם את הגיבוי המשפטי. אנשים לא צריכים לחשוש לעשות את מה שהם צריכים לעשות, להגן על החיים של עצמם ושל אזרחי ישראל השלווים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ