רמי אמירה: כרוניקה של ניסיונות התנקשות ופגיעה בחפים מפשע

ניסיונות ההתנקשות בחייו של העבריין רמי אמירה כבר עלו למרגריטה לאוטין בחייה. אויביו לא בחלו בהנחת מטען ליד גן ילדים

יניב קובוביץ
'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
'

רמי אמירה, שנרצח היום (רביעי) בכדורי מתנקשים בשדרות משה דיין בראשון לציון, עלה לכותרות בנסיבות דומות ביולי 2008, אבל הכדורים שנועדו לאמירה אז פגעו והרגו את מרגריטה לאוטין, אישה חפה מפשע.

רמי אמירה. ירי כדורי צבע בעוברי אורח כשעשעוע. תצלום: מוטי קמחי

אמירה ישב אז עם העבריין מוטי חסין באחד מבתי הקפה בחוף טובגו בבת ים. למקום הגיעו שמעון סבח ורונן בן עדי כשהם חבושים בקסדות והחלו לפתוח בירי לעברם. אמירה וחסין נמלטו לכיוון הים ואמירה נפצע בלחיו. הכדורים אומנם פספסו את השניים, אך אחד הכדורים פגע בליבה של לאוטין שבילתה באותו הזמן בחוף עם בעלה ושני ילדיה. היא מתה במקום.

נגד שני היורים הוגשו כתבי אישום והם הואשמו ברצח ובקשירת קשר לרצח. אמירה עזב את המקום והמקרה העלה שוב לסדר היום את ביטחון האזרחים מול משפחות הפשע. אמירה מצידו ניסה להסביר בכל כלי התקשורת שאין לו אויבים ושהוא אינו יודע מי היה מעוניין לחסל אותו. במשטרה לא לקחו אף פעם ברצינות את דבריו של אמירה, שהיה כבר אז מוכר כגורם בכיר בעולם הפשע.

אמירה היה חייל בארגונו של יצחק אברג'יל והוא נודע כמי שיכול לסדר לכל מי שיחפוץ נשק שמתאים לאופי הפעולה אותה מעוניין העבריין לבצע. אמירה, כך סברו אז במשטרה, החל לעבוד באופן עצמאי ועל חשבונו של מי שהיה הבוס אברג'יל. אמירה החל לשתף פעולה עם כמה ארגוני פשיעה אחרים ואברג'יל רצה ככל הנראה להפסיק את מעשיו.

חודשיים לאחר ניסיון החיסול בחוף בת-ים, אמירה עמד בפני ניסיון התנקשות נוסף. מטען חבלה הונח בסמוך לבית אימו בנתניה, בשעה שהוא שהה במקום. גם במקרה הזה לא התחשבו המתנקשים בחפים מפשע. המטען הונח בסמוך לגן ילדים. אמירה טען גם אז שהוא אינו יודע מי מנסה לחסל אותו. בה בעת איים שאם מישהו ממשפחתו ייפגע הוא יכריז מלחמה על העומדים מאחורי הפגיעה.

אמירה עצמו לא הראה התחשבות רבה בעוברי אורח. בשנה שעברה נעצר אמירה עם שלושה מחבריו לאחר שהתקבלו דיווחים במשטרה כי ירו ברובה כדורי צבע על אנשים שעברו במקום. אמירה היה באותו הזמן במעצר בית והוגש נגדו כתב אישום. בית המשפט לא שלח אותו לעבודות שירות מאחר שהשופט פסק שהימצאותו במקום אחר מסכנת את האזרחים האחרים במקום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ