מאות מטבעות מתקופת בית שני נתפסו בפשיטה בבית עבריין בצפון

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי

שוטרים מתחנת נהריה, שיצאו אתמול למבצע איתור כלי נשק ואמצעי לחימה אחרים במתחם בית בכפר מזרעה, מדרום לנהריה, הופתעו למצוא במקום זאת מאות מטבעות וכדים עתיקים מתקופת בית שני. ערך המטבעות בלבד נאמד במאות אלפי שקלים.

השוטרים באו על סמך מידע מודיעיני שבעל הבית במזרעה, המוכר להם כעבריין העוסק באמצעי לחימה, מסתיר שם כלי נשק. הם החלו בחיפושים. להפתעתם, לא מצאו בבית נשק ורימונים, אלא מטבעות וכדים עתיקים. השוטרים אספו את הממצאים והעבירו אותם בזהירות לתחנת המשטרה.

דיווח הועבר לרשות העתיקות ונציגים מטעמה נשלחו לתחנת המשטרה. ההפתעה היתה גדולה כשנציגי רשות העתיקות זיהו את הממצאים כמטבעות וכלים מתקופת בית שני. על פי ההערכות מדובר בפריטים נדירים. שווי המטבעות הרבים שנמצאו בבית במזרעה מוערך במאות אלפי שקלים.

המשטרה עצרה את בנו של בעל הבית, הוא נחקר ושוחרר בתנאים מגבילים. מאוחר יותר נעצר אביו, בשנות החמישים לחייו. האיש טען, בחקירה ראשונה, שרכש את המטבעות בשוק פשפשים ולא גנב אותם. להערכת החוקרים, האיש תיכנן למכור את המטבעות והעתיקות לאספנים ולשלשל לכיסו סכום גדול של כסף.

היום בבוקר, בתום סיכום ראשוני של החקירה, יחליטו החוקרים בתחנת נהריה אם לבקש להאריך את מעצרו של החשוד או לשחרר אותו בתנאים מגבילים. חומר החקירה יועבר לעיון מחלקת התביעות של המשטרה לצורך הגשת כתב אישום.

במשטרה מתכוונים לברר אם הוחבאו בבית במזרעה או בסביבותיו פריטים עתיקים נוספים. תיבדק גם האפשרות שפריטים דומים נמכרו בעבר לסוחרי עתיקות.

רשות העתיקות מצדה תקיים בדיקה כדי לקבוע אם הפריטים שנתפסו נגנבו בעבר ממוזיאונים או ממוסדות אחרים, או שמדובר בפריטים שנמצאו באתר ארכיאולוגי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ