גילי כהן
גילי כהן

"יש לו ניסיון רב בחקירות, אבל הפעם אני חושב שיהיה לו מאוד קשה לחזור לכס המלך", אומר חבר במועצת העיר פתח תקווה בעקבות מעצרו של ראש העיר, יצחק אוחיון, בחשד לקבלת שוחד. "כל הזמן היו ספקולציות בעירייה, זה לא חדש. ידענו שהמשטרה באה וחוקרת, אבל לא חשבנו שזה יגיע עד לכך שראש העיר שלנו יהיה במעצר".

בבית העירייה נשמעו היום קולות מעורבים: מחד, היו עובדים שניצבו לצדו של אוחיון וטענו כי "היום יש מנטליות במשטרה לחפש את כל מי שלמעלה. תראו לי ראש עיר אחד שלא נמצא בחקירות". מאידך, חלק מהעובדים טענו כי "לא מדובר בעוד 'סתם' חשד, לא בכל יום מגיעים, עוצרים את ראש העיר ואת ממלא מקומו, ומותירים עיר עם רבע מיליון תושבים ללא בעל בית".

עיריית פתח תקווה, היום. תצלום: ניר קידר

את הבשורה על דבר מעצרו של אוחיון קיבלו בכירי העירייה ונבחריה משמועות ומשיטוט באינטרנט. "הוא לא בא היום לעבודה ואני חשדתי שמשהו קרה. פתאום ראיתי באינטרנט שהוא נעצר והייתי בשוק. הייתי בטוחה שהוא לא מרגיש טוב, במשך חודש הוא כמעט לא תפקד והיו שמועות שנגעו למצבו הבריאותי", הסבירה אחת העובדות בעירייה.

"אפילו חשבנו לבקש ממנו להודיע באופן ברור מה מצבו, שלא יכול להיות שלא יהיה לנו ראש עיר מכהן באופן מלא. עכשיו מה קרה? יש לנו ראש עיר במעצר", אמר בכיר נוסף בעירייה.

מנכ"ל עיריית פתח תקווה, אבי בן חמו, שלח מכתב לעובדי העירייה ועדכן אותם על ההתפתחויות האחרונות. בנוסף הסבירו בעירייה כי "על העבודה להימשך כרגיל". כממלא מקום לראש העיר נבחר מוטי זפט, שקיבל על עצמו את כל סמכויות החתימה והניהול. מעיריית פתח תקווה נמסר כי "עובדי העירייה קיבלו בתדהמה את דבר מעצר ראש העיר וממלא מקומו. אנו מקווים כי החקירה תסתיים במהרה, וכי הנושא ימוצה עם בשורות טובות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ