12 שנות מאסר לחוטפי אשת העסקים מירושלים

השופטת שאישרה את הסדר הטיעון אמרה בגזר הדין כי "הנאשמים, בתאוות בצע חסרת מעצורים, ביצעו מעשים שקשה להפריז בחומרתם"

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר היום (שני) את הסדר הטיעון עם שניים מחוטפי אשת העסקים הירושלמית, שהורשעו גם בשוד חלפנית כספים, וגזר 12 שנות מאסר על רוברט אבייב ו-11 שנות מאסר על אנטון פטרקוב. בנוסף נגזרו על שניהם מאסרים על תנאי וכל אחד מהם חויב בפיצוי בסך 10,000 ש"ח לכל אחת משלושת המתלוננות.

השופטת יהודית אמסטרדם קבעה בגזר הדין כי מדובר "בכתב אישום מופלג בחומרתו. "הנאשמים, בתאוות בצע חסרת מעצורים היו מעורבים בשני אירועים שקשה להפריז בחומרתם", כתבה. על הסדר הטיעון כתבה השופטת כי "לכאורה מדובר בתקופות מאסר ממושכות, אך נוכח העבירות וחומרתן הרבה ניתן לומר שהענישה המוסכמת אפילו מקלה באופן יחסי".

עם זאת, כתבה השופטת כי העובדה שהנאשמים הודו במעשים וסייעו לביסוס הראיות נגד נאשמים אחרים, שנגדם עדיין מתקיים הליך משפטי, מהווה נימוק להקל עמם ולכבד את הסדר הטיעון.

תחילת הפרשה באפריל 2010 כששלושת החוטפים הגיעו בשעות לביתה של אשת העסקים בת ה-60 וחטפו אותה ואת עוזרת הבית האישית שלה באיומי אקדח. החוטפים הורו לנשים לארוז בגדים ולהתכונן לשהות ממושכת מחוץ לבית. יום לאחר מכן, התקבלה במשטרת ירושלים תלונה מבני משפחתה של מנהלת משק הבית ומהעוזרת האישית של אשת העסקים. בתלונה נאמר כי ככל הנראה נשקפת סכנה לחייהן.

תיעוד החוטפים במצלמת אבטחה

בחקירה התברר כי אשת העסקים התקשרה לעוזרת האישית שלה, ואמרה כי בכוונתה להתנתק לכמה ימים, וכי "היא תדע מה לעשות". בעקבות התלונה, הוקם צוות חקירה מיוחד במשטרת ירושלים. במהלך החקירה, התגלה כי התקבל פקס אצל רואה החשבון של אשת העסקים בלוקסמבורג, ובו הנחיה להעביר לחשבון בנק בסופיה סכום של 3.5 מיליון דולר. בדיעבד, התברר כי מדובר בחשבון השייך לראש כנופיית החוטפים.

לאחר חקירה משטרתית, הובילו מאמצי האיתור את חוקרי המשטרה לבניין בו הוחזקו השתיים בפתח תקוה. שלושה ימים לאחר החטיפה ניסו החוטפים להחליף את דירת המסתור, ואז עצרה המשטרה את מכוניתם תוך שהיא מחלצת את החטופות ומשתלטת על אחד החוטפים.

במקביל, פרצו לוחמי יחידת הגדעונים לדירת המסתור, שם נמצאו עשרות כלי נשק אוטומטיים, מחסניות, סכיני קומנדו, אזיקים, משתיקי קול, דרכונים זרים וכן אמצעים לראיית לילה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ