בביה"ס למצטיינים ברהט לא מבינים איך חבר רוצח

תלמידי התיכון הבדווי הגיעו ללימודים יחד עם הוריהם

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניר יגנה

תלמידי בית הספר למצטיינים במגזר הבדווי בחורה התקשו לעכל אתמול את הרצח של התלמיד קייס אבו-סיאם, שעל פי החשד נרצח על ידי חבריו לכיתה. התלמידים באו לבית הספר יחד עם הוריהם, שם קיבלו אותם יועצים ממשרד החינוך, שניסו להסביר להם את המקרה. בכניסה לבית הספר עבדו כמה תלמידים על פינת זיכרון לאבו-סיאם, ותמונותיו עיטרו את הקירות.

מנהל בית הספר, ד"ר סאלם אלסנע, התייחס אתמול לרצח ותיאר אותו כ"מכה כואבת לתלמידים ולכל צוות בית הספר ולי באופן אישי, האירוע עדיין נמצא בחקירת משטרה ולכן אנו מנועים מלהגיב, אך בית הספר נערך למתן תמיכה וייעוץ פסיכולוגי לתלמידים, להורים, ולצוות".

בסוכת האבלים בביתו של אבו-סיאם ברהט, סיפרה אמו ווגהא כי היא מתקשה להבין מדוע התלמידים בחרו לרצוח את בנה, "אם היתה להם בעיה עם הבן שלי, הם היו באים אלי והייתי עוזרת להם להיות מצוינים כמוהו. לא צריך להיות רעים", ואמרה בבכי ש"מי שלא יודע לחנך ילדים לא צריך להביא אותם לעולם".

האם עוד הוסיפה כי בנה רצה להיות וטרינר, ואילו האב, סבאר, הוסיף בצער שהארנבת שבנו גידל המליטה היום, אך בנו לא יזכה לראות את הגורים. "הוא היה ילד מצטיין וביישן - הוא כיבד את כולם ברהט ועזר לכל מי שביקש עזרה", סיפר האב. "פשוט דקרו אותו ורצחו אותו בלי סיבה, סתם. אחר כך הם הלכו להביא דלק כדי לשרוף אותו. פשוט התעללות סתם", הוסיף.

בבית הספר למצוינות בחורה לומדים כ-190 תלמידים, מתוכם 40% בנות, בשכבה י' וי"א. תלמידי בית הספר התקבלו לאחר מבחנים והתאמות, והוריהם הם שותפים מוחלטים בחיי בית הספר ובקבלת ההחלטות.

בתיכון המיוחד ישנן ארבע מגמות מרכזיות - כימיה, פיזיקה, ביולוגיה ומחשבים - ברמה של 5 יחידות בגרות. במסגרת הלימודים עוברים התלמידים הכנה מוקדמת לאוניברסיטאות וקורסים בפסיכומטרי ובמיומנויות חשיבה. בית הספר גם משתף פעולה עם אוניברסיטת בן גוריון ומכון ויצמן, והתלמידים המצטיינים זוכים לקחת חלק במחקרים של המוסדות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ