שופט שנבחר לפני שבוע נחשד בעבר בעבירות מין

תומר זרחין-צרובה
תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין-צרובה
תומר זרחין

שר המשפטים יעקב נאמן ונשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש ביקשו אתמול ממנהל בתי המשפט, משה גל, לבדוק אירועים הנוגעים לעברו של מי שנבחר לפני שבוע לשופט תעבורה במחוז הצפון, מוריס קוסונוביץ.

על פי הפרסום אתמול, בחדשות ערוץ 2, קוסונוביץ, ששימש בתפקידי תביעה במשטרה במשך כ-15 שנים, נחשד בעבר בביצוע עבירות מין בקצינת משטרה, שהתלוננה במחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים (מח"ש), כשהתיק נגדו נסגר מחוסר ראיות מספיקות.

עוד פורסם כי ב-15 תיקים שבהם טיפל קוסונוביץ, ששימש תובע משטרתי, הסתיר מידע מבית המשפט בנוגע לעברם של נאשמים ובכך הביא להקלה בעונשם. כן פורסם כי קוסונוביץ נתפס כשהוא מעתיק לפני 14 שנה בקורס קצינים של המשטרה ובנוסף, חבריו לקורס התלוננו על התנהגות לא נאותה שלו. קוסונוביץ הועמד בפני ועדת הדחה ולבסוף הפיקוד הבכיר של המשטרה החליט להשאירו בקורס.

מנהל בתי המשפט, משה גל, מסר כי הוועדה לבחירת שופטים בודקת הסתייגויות, ככל שאלה מוגשות לה בהמשך לפרסום שם המועמד ברשומות וכי במקרה זה לא הוגשו הסתייגויות.

מהמשטרה נמסר כי קוסונוביץ רק הועמד לדין לפני 14 שנה בגין התנהגות לא הולמת ונדון לנזיפה.

קוסונוביץ עצמו הגיב: "עברתי את כל ההליכים בטרם מוניתי לתפקיד. נמצאתי ראוי על ידי הוועדה לבחירת שופטים להתמנות כשופט במערכת ואינני מעוניין להתייחס להכפשות של בעלי אינטרסים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ