דובר צה"ל הגיש תביעה נגד "הארץ" ו"ידיעות אחרונות"

בניהו תובע גם את משרד הפרסום מקאן אריקסון, בגלל מודעות הנוגעות למסמך הרפז

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ

דובר צה"ל, תא"ל אבי בניהו, הגיש תביעת לשון הרע נגד העיתונים "הארץ" ו"ידיעות אחרונות" ונגד משרד הפרסום מקאן אריקסון, על סך 2.5 מיליון שקלים. בניהו תובע את שלושת הגופים בגלל מודעות שנמסרו על ידי משרד הפרסום והתפרסמו בשני העיתונים, ונוגעות לפרשת מסמך הרפז.

המודעות התפרסמו לפני כמה שבועות ונשאו את הכותרת "הפוטש בקריה הצליח (כנראה)". הן נחתמו על ידי "אזרחים שאינם מכירים את גלנט אישית ומודאגים מה'פוטש' בקריה", והתייחסו למעורבותם לכאורה של הרמטכ"ל היוצא גבי אשכנזי, דובר צה"ל בניהו ואחרים, באי-מימוש בחירתו של יואב גלנט לתפקיד הרמטכ"ל. בכתב התביעה מציינים באי כוחו של בניהו, עו"ד איל רוזובסקי, ערן שמעוני ומור פינגרר, כי מדובר בטענות חמורות ביותר ובהאשמתו של בניהו בבגידה, האשמה שהיא "שקרית וזדונית". האשמה זו ואשמות אחרות המופיעות במודעה, כך על פי כתב התביעה, מטרתן "להשפיל את התובע, לפגוע בו ולגרום לו נזק".

גם כיום לא ידוע מיהו הגוף שהזמין את המודעות ועמד מאחוריהן. בניהו טוען כי בהתחשב בדברים, לא היו אמורים העיתונים הנתבעים לאפשר פרסום כזה, ולכן הוא דורש לחשוף את זהותו של הגורם, היוזם והמממן למודעות.

את התביעה, על סך 2.5 מיליון שקלים, הגיש בניהו לאחר שנדחתה דרישתו מהעיתונים לפרסם התנצלות פומבית ולחשוף את הגורם שיזם ומימן את פרסום המודעות. טרם הוגשו כתבי הגנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ