מיכאל מור ייחקר על הירי באחיו של "השוטר הנוקם"

העבריין מור הוקלט בעבר מאיים על משפחות השוטרים שהורשעו בניסיון לפגוע בו. המשטרה אינה פוסלת כיוונים אחרים בחקירת הניסיון לרצוח את אחיו של אחד השוטרים

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי

במשטרת מרחב גליל ממשיכים בחקירת ניסיון הרצח ביריות, שאירע בסוף השבוע שעבר במועדון נוער בנהריה. באירוע נפצע קל עד בינוני זוהר חדד, אחיו של אלדד חדד, אחד מארבעת "השוטרים הנוקמים" מנהריה. העבריין מיכאל מור, שנגדו פעלו השוטרים, עתיד להיחקר בעניין ניסיון הרצח של זוהר חדד.

במשטרה ממקדים את החקירה במניע לניסיון הרצח, ובודקים אם זה היה ניסיון של מיכאל מור ואנשיו לסגור חשבון עם השוטרים ובני משפחותיהם, או שמדובר באירוע על רקע אחר. מיד לאחר האירוע החליטו במשטרה לתגבר את האבטחה על בני משפחות השוטרים. הפצוע חדד, שעבר ניתוח ומאושפז בבית החולים בנהריה, מאובטח גם הוא.

קצין בכיר במשטרת מרחב גליל אמר ל"הארץ", כי בשלב זה נבדקים כל כיווני החקירה, כולל זה שהעבריין מור עומד מאחורי האירוע. מור הוקלט בעבר מאיים על השוטרים ובני משפחותיהם ואומר שיש להם אחים ואחיות והורים.

עד למוצאי שבת לא עצרו המשטרה חשודים בניסיון הרצח והחקירה מתמקדת במישור המודיעיני. חדד, צלם עיתונות מקומית ומנהל מועדון הנוער, מסר עדות לחוקרים. הוא סיפר שאלמוני חבוש כובע גרב נכנס למשרדו במועדון, קילל אותו ולאחר מכן ירה בו כמה כדורים. חדד אמר שנפל והעמיד פנים שנהרג, והיורה - שנראה לדבריו בחור צעיר - נמלט מהמקום. חדד נפגע מכדור בירך ואושפז בבית החולים בנהריה במצב קל. לא נשקפת סכנה לחייו.

היום תבקש המשטרה להאריך את מעצרו של מור ועוד שלושה מאנשיו. מור ושלושת החשודים נעצרו בשבוע שעבר, לפני אירוע הירי בחדד, בחשד לעבירות איומים וסחיטה של איש עסקים תושב הגליל המערבי. כאמור, הוא ייחקר גם על אירוע הירי.

השר לביטחון הפנים, ח"כ יצחק אהרונוביץ, התייחס בסוף השבוע לאירוע הירי בנהריה ואמר: "אגלה אפס סובלנות לפגיעה בשוטרים ובני משפחותיהם בפרט, ואזרחים בכלל". השר רואה בחומרה רבה עבריינים המרימים ידם על שומרי חוק ואזרחים וציין כי שוחח עם המפכ"ל, המפקח על החקירה, ושעודכן שהחקירה נמצאת בעדיפות עליונה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ