שימוע לשופט תעבורה החשוד שהטעה את ועדת המינויים

לפי פרסומים, השופט נחשד בעבר בעבירות מין, ובהיותו תובע משטרתי הסתיר מידע משופטים

תומר זרחין-צרובה
תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין-צרובה
תומר זרחין

עו"ד בוריס קוסנוביץ, שנבחר בחודש שעבר לתפקיד שופט תעבורה במחוז הצפון, יתייצב הבוקר ויציג לוועדה לבחירת שופטים את גרסתו לכמה פרשות מעברו, שנחשפו רק אחרי שהוועדה בחרה בו לתפקיד.

חברי הוועדה לבחירת שופטים יצטרכו להחליט בתום הישיבה אם להחזיק בבחירה שלהם או לא, לאור העובדה שנשיא המדינה שמעון פרס ישביע שופטים חדשים ביום ראשון אחר הצהריים.

שר המשפטים יעקב נאמן ונשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש ביקשו לפני כשבועיים ממנהל בתי המשפט, השופט משה גל, לבדוק פרסום בערוץ 2 שלפיו קוסנוביץ, ששימש בתפקידי תביעה במשטרה במשך כ-15 שנים, נחשד בעבר בביצוע עבירות מין בקצינת משטרה, שהתלוננה במחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים (מח"ש). התיק נגדו נסגר מחוסר ראיות מספיקות.

עוד פורסם כי ב-15 תיקים שבהם טיפל קוסנוביץ, ששימש תובע משטרתי, הוא הסתיר מידע מבית המשפט בנוגע לעברם של נאשמים, ובכך הביא להקלה בעונשם. עוד פורסם כי קוסנוביץ נתפס מעתיק לפני 14 שנה בקורס קצינים של המשטרה. חבריו לקורס גם התלוננו על התנהגות לא נאותה שלו. קוסנוביץ הועמד לפני ועדת הדחה ולבסוף החליט הפיקוד הבכיר של המשטרה להשאירו בקורס.

אחד מחברי הוועדה אמר אתמול כי אין ספק שקוסנוביץ לא יוכל להתמנות לתפקיד אם התמונה העובדתית תישאר כפי שהיא ואם לא יספק הסברים שיוכלו לדחותם.

מנהל בתי המשפט, משה גל, אמר בעקבות פרסום הדברים כי הוועדה לבחירת שופטים בודקת הסתייגויות כאשר אלה מוגשות לה, בהמשך לפרסום שם המועמד ברשומות. במקרה זה, אמר, לא הוגשו הסתייגויות.

קוסנוביץ עצמו טוען כי עבר את כל ההליכים הנדרשים לפני שנבחר לתפקיד וכי נמצא ראוי לתפקיד. הוא ייחס את הדברים שפורסמו להכפשות של גורמים אינטרסנטיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ