הפרקליטות תבחן מחדש הסדר טיעון שפטר ממאסר נהג שיכור שדרס נערה

ההסדר שהשיגה התביעה המשטרתית קובע קנס ועבודות שירות בלבד למרק פטריק שהותיר נערה משותקת

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בפרקליטות המדינה החליטו לבדוק את עסקת הטיעון שחתמה מחלקת התביעות של המשטרה עם מרק פטריק, שדרס ופצע את הילדה שחר גרינשפן בעת נהיגה בשכרות בנתניה, אבל לא יידון לעונש מאסר. לאחרונה פנתה עמותת "אור ירוק" לפרקליט המדינה, משה לדור, בבקשה שיבדוק את קבלת ההחלטות שהביאה לחתימה על עסקת הטיעון.

מרק פטריק, בן 57, פגע במכוניתו קשות בגרינשפן שבוע לפני חגיגת הבת מצווה שלה, בזמן שחיכתה לרמזור ירוק בצומת ליד ביתה. היא נשארה משותקת עד היום. פטריק היה תחת השפעת אלכוהול בזמן הנהיגה.

באגף התביעות של המשטרה החליטו לחתום אתו על עסקת טיעון. לפי העסקה, הוא לא ירצה עונש מאסר בפועל אלא ישלם קנס של 1,000 שקלים, יעבוד עבודות שירות ורישיון הנהיגה שלו יישלל. יעל גרינשפן, אחותה של שחר, פתחה בפייסבוק במאבק נגד עסקת הטיעון, והנושא עלה לסדר היום הציבורי.

מנכ"ל עמותת אור ירוק, שמואל אבואב, המנהל זה שנים מאבק נגד נהיגה בשכרות, טען כי עסקת הטיעון שנחתמה עם פטריק מורידה לטמיון עבודה של שנים. הוא החליט לפנות ליועץ המשפטי לממשלה, בבקשה לבדוק את ההליך שהביא לחתימת עסקת הטיעון.

"מאחר שהנאשם נהג וגרם לחבלה במצב של שכרות, אנו סבורים, עם כל הכבוד, כי העונש שהתבקש הינו קל מדי ואינו תואם את נסיבות האירוע, כמו גם את תוצאותיו. היה על המדינה לדרוש עונש חמור בהרבה ובכלל זה מאסר בפועל", כתב אבואב ללדור.

עוד כתב אבואב כי "על מנת להתמיד במאבק כנגד תאונות הדרכים בכלל ונהיגה בשכרות בפרט, נבקשך לבחון את נסיבותיו של הסדר הטיעון, ולהורות לעורכי הדין המייצגים את המדינה לפני בתי המשפט לתעבורה, לנהוג במקרים של נהיגה בשכרות ביד קשה, ובמקרים של חבלה גופנית לדרוש עונשי מאסר בפועל".

בפרקליטות המדינה השיבו אתמול למכתב של עמותת אור ירוק. סגן פרקליט המדינה, עו"ד יריב רגב, שלח מכתב שבו הוא מאשר שהפרקליטות תחל בבדיקה של עסקת הטיעון. בפרקליטות המדינה הסבירו כי לא הם ניהלו את התיק בבית המשפט, אלא אגף תביעות של משטרת ישראל.

"המאבק בתאונות הדרכים נמצא במרכז סדר היום הציבורי ונכלל בתוכניות העבודה של הפרקליטות כנושא ליבה", כתב רגב בתשובה לאבואב. "משפורסם הסדר הטיעון בתיק זה, ובהמשך לכך, משהתקבלה פנייתכם בנושא חשוב זה, מצא פרקליט המדינה לנכון לפנות אל גורמי המשטרה שטיפלו במקרה ולבקש את התייחסותם. זאת, על מנת שיוכל לבחון את הדברים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ