אישום: נילי פריאל העסיקה עובדת זרה

רעייתו של שר הביטחון נאשמת כי העסיקה עובדת זרה ללא היתר וללא חוזה עבודה. התנועה לאיכות השלטון: יש להאשים גם את ברק

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

כתב אישום הוגש היום (ראשון) בבית הדין לעבודה בתל אביב נגד נילי פריאל, רעיית שר הביטחון אהוד ברק, בגין העסקת עובדת זרה בדירתה שבמגדלי אקירוב בתל אביב. פריאל נאשמת בהעסקת העובדת, וירג'יניה נבארו, ללא היתר ובניגוד לחוק הכניסה לישראל, ללא ביטוח רפואי וללא חוזה עבודה.

העונש בגין העבירות המיוחסות לפריאל עשוי להיות קנס בסך של עד 100 אלף שקלים.

בעקבות הגשת כתב האישום נגד פריאל בלבד, פנתה התנועה לאיכות השלטון ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בטענה כי יש להגיש את כתב האישום גם נגד שר הביטחון. התנועה טוענת כי מבדיקה שערכה עולה כי במקרים של העסקת עובדים זרים שלא כחוק, מוגש, כברירת מחדל, כתב אישום נגד שני בני הזוג שבביתם הועסקה העובדת הזרה.

מהתנועה נמסר כי "הואיל ומדובר באישיות ציבורית כה בכירה אשר חזקה עליה כי תוודא שמועסקים בביתה עובדים כחוק, קמה חובה ציבורית, מוסרית ומשפטית, למצות את כל הכלים העומדים לרשות רשויות אכיפת החוק על מנת לבסס את התשתית הראייתית, כפי שהיו נוהגים באחד האדם, ולא לעשות 'הנחות' כאלו ואחרות, אשר מונעות את הגשת כתב האישום, בשל חוסר תשתית ראייתית".

יש לציין כי היועץ המשפטי עצמו מצוי כעת במוקד של פרשה דומה - רשות האוכלוסין וההגירה מנהלת חקירה נגד אשתו של וינשטיין בחשד להעסקת עובד זר, אך טרם הוחלט אם יש מקום להגיש כתב אישום בתיק זה. מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר כי בכוונתם לפעול נגד כל אדם שיעסיק עובד זר באופן בלתי חוקי.

בתשובה לעתירה שהגיש בסוף 2010 הפורום המשפטי למען ארץ ישראל בנושא, טענה פריאל כי בעלה, שר הביטחון ברק, לא היה מעורב בהעסקת העובדת הזרה בביתו, ועל כן לא היה צורך לזמנו לחקירה. "אין ולא היה מקום לזמן את המשיב 2 (ברק) לחקירה וזאת משום שהמשיבה (פריאל) לבדה העסיקה את העובדת הזרה ללא כל מעורבות של המשיב", כתבה.

בתשובתה לבג"ץ טענה פריאל כי העתירה הוגשה מטעמים פוליטיים ומתוך כוונה לפגוע בברק. "סוד גלוי הוא כי העותרים אינם נמנים עם מחנהו הפוליטי של המשיב, ונראה כי כל משאלתם היא להביך את המשיב בעניינים שאין ולא היתה לו כל נגיעה אליהם", כתבה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ