ניר חסון
ג'קי חורי

הותר לפרסום: מפלג המיעוטים של משטרת ירושלים עצר לחקירה בשבועות האחרונים ארבעה עורכי דין ערבים העובדים בירושלים בהם עו"ד סוהיר איוב, תושבת עכו בת 42, החשודים כי בעבודתם עם אסירים מארגון הג'יהאד האיסלאמי, הם העבירו מסרים בינם לנציגי הארגון בעזה.

על פי החשד, קיבלו עורכי הדין איגרות מאסירים בבתי הכלא הביטחוניים. חלק מהן היו תמימות ונשאו דרישות שלום והחלמה, ובחלקן היו מסרים שעסקו בהיררכיה של הארגון, מינויים של בעלי תפקידים בו ותיאומים לקראת שביתות אסירים, עמדות הג'יהאד מול החמאס ועוד.

במשטרה מעריכים כי בתמורה לשירות קיבלו עורכי הדין אלפי שקלים מארגון מהג'ת אל-קודס, אגודה שהוצאה מחוץ לחוק ביוני 2006.

בהודעת המשטרה נמסר כי הארבעה הודו בחשדות המיוחסים להם וכן שבחיפוש בביתם נמצאו מסמכים הקושרים אותם לפעילות. היום הוגש כתב אישום נגד עורכת הדין החשודה. החקירה נגד השלושה נמשכת.

בתגובה לדברים, אמר עו"ד וסים דכואר, המייצג את איוב כי היא שוללת מכל וכל מתן שירות להתאחדות בלתי מותרת. לדבריו, "היא ביקרה עצורים מתוקף תפקידה כעורכת דין והמידע שקיבלו העצורים נוגע אך ורק לענייניהם האישיים ללא כל קשר לכל ארגון בלתי חוקי כזה או אחר".

דכואר הוסיף כי "עו"ד איוב כפרה גם בחקירתה באישום. היא ביצעה את תפקידה כעורכת דין בתום לב וביקרה את העצורים תחת עיניהם הפקוחה של אנשי שב"ס, מצלמות שמתעדות כל ביקור לעיני הכל".

ובתוך כך, ביום ראשון הוגש כתב אישום נגד איאד רשיד אבו ערגא, אזרח אוסטרליה וירדן בן 47, בגין חברות בחמאס ומתן שירות לחמאס. אבו ערגא, המתגורר בסעודיה, נעצר ב-24 במארס בשדה התעופה בן גוריון, לאחר שנכנס לארץ באמצעות דרכונו האוסטרלי. על פי כתב האישום, נדרש אבו ערגא לסייר ולצלם מרכזים מסחריים ולהביא חזרה למפעיליו מפות ופרסומים על מסלולי הסיור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ