השופט גלעד נויטל: "אני לא מכיר את בר שירה, הוא לא פנה אלי מעולם"

המשטרה חקרה אם עו"ד וינרוט פעל עם בר שירה כדי להקליט את השופט הדן בעניינו

תומר זרחין-צרובה
תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין-צרובה
תומר זרחין

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, גלעד נויטל, הדן בתיק השוחד של עו"ד יעקב וינרוט, מסר אתמול בעקבות הפרסום ב"הארץ", כי הוא אינו מכיר את רונן בר שירה, וכי בר שירה לא פנה אליו מעולם בעניין וינרוט או בכל עניין אחר. מהנהלת בתי המשפט נמסר אמש כי "לא היתה כל פנייה לשופט נויטל בעניין, לא מצד המשטרה ולא ממקור אחר", וכי "הנושא כולו כלל לא היה ידוע לשופט ונודע לו לראשונה בעקבות הכתבה".

אתמול פרסם "הארץ" כי המשטרה חקרה לאחרונה אם עורך הדין יעקב וינרוט, מבכירי עורכי הדין בישראל, פעל על מנת להקליט את שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, גלעד נויטל, הדן אותו בימים אלה במשפט על עבירות שוחד והלבנת הון. הפרשה עלתה במסגרת חקירתו של רונן בר שירה, העומד לדין באשמה שגייס במרמה כספים שיועדו, בין השאר, לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט.

בחקירתו ביאח"ה (היחידה הארצית לחקירות הונאה), טען בר שירה כי וינרוט ביקש ממנו להקליט את השופט נויטל, ואמר לו, לטענתו, כי "שינוי מהלך המשפט עשוי להציל אותו". בר שירה אמר בחקירתו כי הוא מוכן להיבדק ביוזמתו על כך בפוליגרף, וכן לערוך עם וינרוט עימות משטרתי. גרסתו של בר שירה זכתה לגיבוי חלקי מצד נחקר אחר בפרשה, אריה פולסקי, שטען כי בפגישה שבה היה נוכח בין וינרוט לבר שירה, בלובי של מלון רנסנס בתל אביב בסוף השנה שעברה, בר שירה הוא שהציע לוינרוט להקליט את השופט נויטל. לדברי פולסקי, וינרוט ביקש מבר שירה שיביא לו את הקלטת.

מזכירתו לשעבר של וינרוט, פלורה פרסתאי אבוחצירה, הציגה בעדותה במשטרה הודעות טקסט שקיבלה מבר שירה, העוסקות בהחלטת השופט. וינרוט הכחיש את עצם היוזמה בעדותו במשטרה, ואמר כי אם היה בר שירה אכן מעלה זאת, הוא היה מגיש נגדו מיד תלונה במשטרה.

אתמול אמר פרקליטו של בר שירה, עו"ד דוד ונטורה, כי על המשטרה היה לחקור את וינרוט באזהרה כחשוד בפרשה ולא כעד, וכי על המשטרה היה לערוך עימות בין וינרוט לבר שירה בעניין ולבדוק את גרסתו של בר שירה בפוליגרף, כפי שהציע. לדברי ונטורה, החקירה לא מוצתה והמשטרה לא ירדה לחקר האמת בפרשה. מהמשטרה נמסר אתמול בתגובה לטענות הללו כי "בתיק בוצעו כל פעולות החקירה שהמשטרה מצאה לנכון לבצע".

מטעמו של וינרוט נמסר אתמול בתגובה כי "בר שירה הציג את עצמו בפני וינרוט כאדם הפועל עבור המטה לשחרור גלעד שליט, ביקש וקיבל מעו"ד וינרוט תרומה בסך 10,000 שקלים. משהתעורר החשד אצל וינרוט בדבר האיש, הוא פנה למטה לשחרור שליט - פנייה שהובילה, בין היתר, לחקירת המשטרה נגד בר שירה. על רקע זה ברור במי מדובר, ומה האינטרס העומד מאחורי סיפור הבדים שבדה בר שירה נגד וינרוט".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ