פרשת רצח הילד אביב אילוז: 15 שנות מאסר נגזרו על יחיא טורק

טורק הורשע במסגרת עסקת טיעון בסיוע לרצח הפעוט אביב אילוז ב-1999, על ידי הכנת מטען שהביא למותו

הארץ
תומר זרחין
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
תומר זרחין
שירות ""

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (ראשון) במסגרת עסקת טיעון את יחיא טורק, שהודה בסיוע לרצח הפעוט אביב אילוז. טורק נידון ל-15 שנות מאסר בפועל, מהן הוא ריצה כבר תשע. לפני מספר חודשים ביטל פרקליט המדינה משה לדור את הסדר הטיעון שנחתם עם טורק, אולם שופטי בג"ץ הפכו את החלטתו וקבעו כי ההסדר יעמוד על כנו.

טורק, שיוצג על ידי עו"ד אבי כהן מהסנגוריה הציבורית, הואשם ברצח הילד אביב אילוז ובניסיון לרצח אביו אשר באפריל 1999, באמצעות הטמנת פצצה בכלי רכב בחניון דירתם בראשון לציון וכן בעבירות נוספות. לאחר חקירה ארוכה, הודה טורק בפני החוקרים בחלקו בהכנת מטען הנפץ שהביא למותו של אילוז וחשף את זהות שני המעורבים האחרים בפרשה. עם זאת, הוא כפר בעובדות כתב האישום שהוגש נגדו בפרשה זו בפברואר 2002.

לאחר תהפוכות משפטיות, נחתם עם טורק הסדר טיעון באוקטובר האחרון, במסגרתו אמור היה לרצות עונש של 15 שנות מאסר. בהסדר נכתב כי כל עוד לא מילא הנאשם את חלקו והודה, רשאית המדינה לחזור בה מההסדר. באוקטובר הודיעו הצדדים לבית המשפט המחוזי כי יש בינהם הסדר טיעון בלא שפירטו אותו, וביקשו לקבוע מועד בנוכחות טורק בו יוצגו ההסכמות.

תשעה ימים אחר כך הודיעה הפרקליטות כי לדור מבקש לערוך בדיקה נוספת של ההסדר, ובדצמבר, בתום שביתת הפרקליטים, הודיעה הפרקליטות כי לאחר בחינה נוספת של לדור, הוחלט שלא להציג את ההסדר בפני בית המשפט.

ואולם, לפני חודשיים קבעו שופטי בג"ץ כי הסדר הטיעון שנחתם עם טורק יעמוד על כנו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ