המשטרה סגרה תיק חקירה על חשד לרצח נער פלסטיני בידי מתנחלים

אייסר זראקה נורה בגבו לפני שנה, בעת שיידה אבנים לעבר מכוניות ישראליות. המשטרה: היורה לא אותר

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון
חיים לוינסון

משטרת מחוז ש"י סגרה את תיק החקירה על מותו של אייסר זראקה, צעיר פלסטיני שנורה למוות לפני שנה סמוך לכפרו.

האירוע המדובר התרחש ב-13 במאי 2010. שלושה נערים ממזרעה א-שרקיה יידו אבנים לעבר מכוניות ישראליות שנסעו בכביש 60. סמוך לשעה שמונה בערב, הם פגעו במכסה המנוע של אחד מכלי הרכב. על פי עדות אחד הנערים, מהרכב יצא אדם חמוש ברובה והחל לירות לעברם. הנערים נמלטו לעבר כפרם, אך כשהגיעו לכפר, התברר כי אחד מבני החבורה לא חזר. בסריקות שנעשו במקום נמצאה גופתו של אייסר זראקה, בן 15. הוא נפגע מכדור שנורה בזווית מלמטה למעלה ופגע בגבו, חורר את הריאה ונתקע בצווארו. בזמן אמת, התקשר ישראלי למשטרה ודיווח על שלוש דמויות שפותחות באש בכביש 60. כוח משטרה שהגיע למקום מצא את האבנים, אך חזר על עקבותיו לאחר שלא מצא דבר נוסף.

לאחר מציאת הגופה, נפתחה חקירה של משטרת מחוז ש"י, בניסיון לאתר את היורה. במקום נמצאו כמה תרמילים ששימשו בסיס להשוואה, ובאופן נדיר נערך ניתוח לגופה והוצא גוף מתכתי ממקום הפגיעה. עדי הראייה הישראלים שהזעיקו את המשטרה תוחקרו, אך לא יכלו למסור תיאור ברור של מה שהיה. המשטרה אף החרימה כמה כלי נשק בהתנחלויות בניסיון לאתר את היורה, אך אלו חזרו נקיים מבדיקות מעבדה. בוואדי חרמיה, היכן שבוצע הירי, אין קליטה סלולרית, כך שהמשטרה לא יכלה לבצע מחקר תקשורת כדי למצוא את היורה.

השבוע, בעקבות פנייה של ארגון בצלם, המייצג את המשפחה, הודיעה במשטרה כי התיק נסגר מסיבת "עבריין לא נודע". מבצלם נמסר כי "נפנה למשטרה בבקשה לקבל את תיק החקירה כדי לעיין בו במטרה להחליט אם להגיש ערר על סגירת התיק".

מקרה זה מצטרף לשורה של מקרים בהם התקשתה משטרת מחוז ש"י לאתר מעורבות בירי בגדה. בינואר האחרון תיעדו מצלמות הצבא אדם בעל חזות יהודית יורה למוות בפלסטיני שיידה לעברו אבנים ליד עראק בורין. שוטרים החרימו כמה נשקים באזור, אך לא הצליחו לאתר את היורה. גם פניות שנעשו למנהיגי יישובים בבקשה שיסייעו בהסגרת היורה העלו חרס.

ממשטרת מחוז ש"י נמסר: "על פי החשד הנרצח, יחד עם כמה מעורבים, יידה אבנים. רכב שעבר במקום פתח באש לעברם וככל הנראה כתוצאה מכך נהרג אחד הנערים. התיק סווג כהריגה לאור העובדה שהנערים הודו כי יידו אבנים וסיכנו חיי אדם. הושקעו כל המשאבים הדרושים על מנת לחקור את האירוע ולאתר את החשודים במעשה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ