ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט: לא יודע לאן נעלמו 150 אלף דולר

ראש הממשלה לשעבר בעדותו בבית המשפט: הדברים שאמרתי בחקירה לפיהם הופתעתי ששולה זקן מאזינה לי, נאמרו בשל מצבי הנפשי

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, המשיך היום (חמישי) בעדותו בבית המשפט המחוזי בירושלים. היום נחקר אולמרט על ידי עו"ד מיכה פטמן, סנגורה של מנהלת לשכתו של אולמרט, שולה זקן. אולמרט נשאל בנוגע לאישומים הנוגעים לשולה זקן בפרשות ראשונטורס, טלנסקי והאזנות הסתר, שעל פי כתב האישום ביצעה זקן לאולמרט.

במהלך הדיון נשאל אולמרט לגבי הכספים שנותרו בכספת במשרדו של עו"ד אורי מסר, שחלקם התקבל ממוריס טלנסקי. אולמרט השיב שאינו יודע מה עלה בגורל הכסף הזה. השופט יעקב צבן שאל: "מה שמצטייר כאן זה ש- 150 אלף דולר הלכו לאיבוד". "השאלה הזו מסקרנת אותי עד היום", השיב אולמרט והסביר כי בשל החקירות לא יכול היה לברר זאת עם זקן ומסר, "למעט העובדה שלא יכולתי לדבר על זה עם שולה אף פעם ולא יכולתי לדבר עם מסר. אפילו לדבר עם שולה על מה שקרה קודם לכן לא יכולתי לדבר".

אולמרט בבית המשפט, היום. תצלום: תומר אפלבאום

בנוגע לפרשת האזנות הסתר, טען אולמרט כי דבריו בזמן החקירה לפיהם הופתע מכך שזקן האזינה לו לא תאמו את המציאות ונאמרו בשל מצבו הנפשי בעת החקירה ומכיוון שהחוקרים לא הבהירו לו כנדרש שלא מדובר בפרשה שלא נוגעת אליו כחשוד. "בסטייט אוף מיינד שלי הייתי בהתגוננות, לנגד עיני ראיתי את האישום הבא, את הכותרת הבאה חשבתי על קונספירציה מוזרה בנושא האזנות. זה לא דבר קל לבוא לכאן ולהגיד: 'אמרתי דברים שאינם תואמים את המציאות', אבל זו האמת", אמר אולמרט.

אולמרט גם דחה את האפשרות שזקן השתתפה בהסתרת העובדה שנסע בעבור מספר ארגונים בנסיעות שנקשרו לפרשת ראשונטורס. "אני מאמץ לחלוטין את העובדה שמעולם שולה לא נתבקשה, ולכן גם לא מעלה על דעתי שהיא פעלה להסתיר את העובדה שאני מופיע עבור ארגונים נוספים. אבל חשוב לי ביותר שאצליח להעביר לכם את העניין בפרופורציות הנכונות, גם מבחינת איפה שאני עמדתי לכל אורך הדרך.

אני לא נכנס לכל מה שקרה מרגע שהחליטו שהאדמה תרעד והוציאו הודעה לעיתונות ודווח אחרי יומיים על החשבוניות איך ששדדתי את יד ושם ואת אקי"ם. אני רוצה שתבינו, בתקופה שבה אנחנו מדברים, כשהייתי בא לניו יורק, זה לא יכול היה להיות סוד. אני צריך להיות מטומטם גמור כדי לחשוב שאני יכול להסתיר דבר כזה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ