שגריר צרפת ביקר את משפחתה של לי זיתוני: נעשה את המוטל עלינו

כריסטוף ביגו אמר כי ישנו שיתוף פעולה מלא בין רשויות החוק של צרפת וישראל. "מצפה ששני החשודים יסגירו את עצמם"

אלי אשכנזי-צרובה
אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי אשכנזי-צרובה
אלי אשכנזי

שגריר צרפת בישראל, כריסטוף ביגו, ביקר היום (רביעי) בבית משפחתה של לי זיתוני, שנדרסה למות בתאונת הפגע וברח בבתל אביב ביום שישי האחרון. "אינני יכול לספק פרטים חסויים על החקירה, אבל אנו פועלים בהליכים החוקיים, צעד אחר צעד ובזהירות", אמר השגריר בביקור בקיבוץ נווה אור.

ביגו, ששהה בבית המשפחה כשעה אמר כי הוא מצפה ששני החשודים יסגירו את עצמם לידי הרשויות בישראל וטען שמדובר בחובתם המוסרית. השגריר סיפר כי ידוע לו שהשניים אמרו לעורכי דינם כי הם מודעים לכך שכרגע הם נמצאים בידיה של מערכת החוק הצרפתית. הוא שב והדגיש את הקשר בין המדינות ורשויות החוק: "שיתוף הפעולה הוא מלא. רשויות החוק בצרפת עושות ויעשו את כל המוטל עליהם". הוא סירב להגיד האם מקום מושבם ידוע למשטרה.

משפחת זיתוני סיפרה לשגריר הצרפתי על לי, והראתה לו את תמונותיה. הם התעניינו בדרך הפעולה של מערכת החוק הצרפתית. דודתה של לי, אראלה, אמרה שביקור השגריר היה חשוב במישור האישי והאנושי. "חשוב לנו שתהיה נוכחות של הכאב והזעקה שלנו בצרפת, ושהצדק יעשה"ף אמרה והוסיפה כי המשפחה התרשמה מהכנות והנחישות של השגריר.

זירת התאונה ביום שישי

כמה עשרות בני אדם, בהם חבריה של לי זיתוני, מתכוונים להפגין היום מול שגרירות צרפת בישראל בקריאה להביא להסגרתו של קלוד אייזק, האדם שנהג ברכב הדורס וברח מישראל לצרפת מיד לאחר התאונה מחשש שייעצר ויישפט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ