"טקסס הולדם" - המשחק אליו התמכר דניאל מעוז

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

פרסום התמכרותו של דניאל מעוז להימורים במשחק הפוקר "טקסס הולדם", שהובילה לפי החשד לרצח הוריו, מעלה חששות בקרב שחקני הפוקר הזה בישראל. ארגון המשחק הזה למטרות רווח או פרס הוא עבירה על חוק שעונשה עד שנה מאסר. כמה מהישראלים המשחקים אותו טוענים שזה משחק חברתי פופולרי בארץ ובעולם, חלק בלתי נפרד מחברויות רבות, ואילו אחרים מעידים שטקסס הולדם הוא מלכודת מפתה למתמכרים פוטנציאליים.

בכל מקרה, בשנים האחרונות קבוצות משחקים של הפוקר הזה בישראל נפגשות תדיר, לעתים מדי שבוע, ויש ביניהן בני נוער, צעירים ולא מעט מבוגרים.

ניר, בן 26, משחק פוקר שלוש פעמים בשבוע. הוא התחיל בשירותו הצבאי, במסגרת חברתית, ועם השחרור העלה את תכיפות המשחקים וגובה הסכומים. בכל ערב הונחו על שולחן המשחק הירוק עשרות אלפי שקלים, עד שהבין שהתמכר לריגוש. "שיחקתי על אלפים, סגרתי אלפי שקלים בכל שבוע. יום אחד הרווחתי ויום אחר הפסדתי. זה לא היה בקזינו מאולתר ולא חוקי, אלא במשחק ביתי עם כל מיני חברים".

לעומתו מתן, תושב המרכז בן 22, שמשחק פוקר חמש שנים, טוען כי "לשחק טקסס הולדם זה כמו לשבת עם החבר'ה. אני מת על המשחק הזה, זה כיף, כמו לשחק אנגרי בירדס באייפון. אנחנו לא משחקים על סכומים גבוהים מדי, נכנסים עם 20 שקלים בשביל האתגר, ומי שמנצח לוקח 100 שקל או מפסיד 20 שקל. זה לא מזיק. נראה לי שההתמכרות היא לא למשחק עצמו, אלא לאפשרות להרוויח כסף קל ולהפסיד אותו באותה מהירות".

טקסס הולדם הוא משחק פוקר שבו מקבל כל שחקן שני קלפים שהוא מסתיר וחמישה קלפים שנחשפים למשתתפים. פסיקת שופטת השלום בתל אביב רחל גרינברג, משנת 2008, קבעה שהמשחק אסור משום שהוא מבוסס כולו על מזל וחלוקה אקראית של קלפים. לפני חמישה חודשים, לאחר שמורשע בארגון טורניר טקסס הולדם, ערן רוק, משך את ערעורו על ההרשעה, החליטו מכורים לקלפים לנסות לשכנע בכתבות בתקשורת שלא מדובר במשחק מזל.

דניאל אניסמן, איש היי-טק שיזם את אליפות ישראל הראשונה בפוקר בשנת 2004, מסביר: "נוכחתי לדעת שמי שמשחק טקסס הולדם יכול לקחת אותו לכיוון הרציני או לכיוון ההימורים. זה משחק שדורש הרבה התמחות לנצח בו. אבל אם מישהו רוצה להמר עליו, טקסס הולדם הוא יופי של משחק להתמכר אליו". אניסמן, שחדל מארגון תחרויות רשמיות, אומר שבישראל לא מוכנים עדיין לקבל את חוקיות המשחק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ