12 שנות מאסר לטל מור שדרס והפקיר את שניאור חשין

"התנהגות הנאשם קשה", אמר השופט שגזר על מור גם שלוש שנות מאסר על תנאי ופיצויים למשפחה. "יש לתלות את גזר הדין על קירות פאבים"

תומר זרחין-צרובה
תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין-צרובה
תומר זרחין

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר היום (ראשון) 12 שנות מאסר בפועל על טל מור, שהורשע בהריגתו ובהפקרתו של רוכב האופניים שניאור חשין בחודש יוני אשתקד. בגזר הדין אמר השופט כי הוא חש שיש להחמיר בענישה "עם מי שנוטל הגה בשכרות למען יראו ויראו". השופט הוסיף כי "כדאי לתלות פסק דין זה על קירות פאבים".

טל מור הורשע לפני כחודש בהריגה של שניאור חשין, בהפקרתו אחרי התאונה, בנהיגה בהשפעת אלכוהול וסמים, בהחזקת סם שלא כדין, בשיבוש מהלכי משפט ובנהיגה בלא רישיון.

"התנהגות הנאשם בכללותה היא התנהגות קשה", אמר השופט זכריה כספי. "הסיכונים שנטל על עצמו ואשר התממשו למרבית הצער היו רבים מאד, בהמשך התנהג באופן נקלה כאשר נס מן המקום, כדי למלט את נפשו מידיו של החוק. הוא הוסיף חטא על פשע בשיבוש החקירה, לא נטל אחריות על מעשיו ולא הודה בהם. כל ששמעתי היה דברים עמומים ומעורפלים וכאלה שאינם חד משמעיים", אמר השופט. "אפשר להבין מדבריו שהוא משתתף בצערה של המשפחה הנפגעת בתאונה בה היה מעורב, מעורב ולא אחראי לה".

"על בסיס קו ההגנה שלו, אוסיף ואומר, לא הבנתי גם את המסר אותו ביקש להעביר לצעירים אחרים", הוסיף השופט כספי.

פרקליטתו של מור, תמי אולמן, הביעה סיפוק מגזר הדין. לדבריה, "ענישה של 12 שנות מאסר היא פחותה ממה שביקשה הפרקליטות". לדבריה, "לאור העובדה שמור טוען לחפותו פתוחה עדיין הדרך לערעור לבית המשפט העליון".

התובע מטעם הפרקליטות, עורך הדין אביב שרון, אמר כי הוא "משוכנע כי פסק הדין יצטרף לקודמיו ויבטא את החמרת הענישה במקרים מסוג זה, בכפוף להכרעת בית המשפט העליון להחמיר בענישה בתיקים של עברייני תנועה כאלו בצורה הדרגתית".

טל מור, היום בבית המשפט

אלמנתו של חשין, דנית, לא הגיעה היום לבית המשפט. לדברי חבר המשפחה גיורא אבן צור, לדנית לא משנה אם נגזרו על מור 12 שנים או 14. "היא התקשתה להגיע לבית המשפט, התלבטה ובסופו של דבר החליטה שלא להגיע. העונש לא יחזיר לחיים את שניאור, המטרה היא למנוע את המקרה הבא. העונש ראוי כי בית המשפט העלה את רף הענישה כדי שכל הצעירים ידעו שלא עולים על הכביש בהשפעת סמים ואלכוהול, הורגים ומפקירים".

האם העונש אכן ירתיע צעירים אחרים? חוו דעתכם/ן בפייסבוק

חבר נוסף, אודי בירכן, אמר כי טל מור אינו רלוונטי. "שניאור חסר לכל אחד מאיתנו, חשוב להעביר מסר לכל הצעירים שייקחו אחריות מלאה. במקרה הזה טל מור לא לקח אחריות מלאה ועשה את כל המניפולציות. התחושה היא שיש הפקרות שלמה".

כמויות גדולות של אלכוהול

לאחר הרשעתו של מור לפני כחודש, אמרה אלמנתו של שניאור חשין דנית כי "ברגע אחד הצטרפנו למשפחת השכול. ברגע אחד, מזוג מאושר עם שלושה ילדים קטנים, עם חלומות ותוכניות, הפכתי אלמנה, חודשיים לפני יום הולדת 40, ואם לשלושה יתומים. בלתי אפשרי לתאר במלים את התהפוכות שעברנו עם מותו של שניאור, וברור שדבר כבר אינו כמו שהיה. נותרנו פצועים, חבולים, שבורים וממאנים להאמין".

באמצע יוני 2010 יצא מור לבילוי לילי בתל אביב, כשהוא נוסע ללא רישיון נהיגה וללא ביטוח בתוקף. הוא עישן מריחואנה וביקר, מהשעה 11 בלילה ועד לפני 4 לפנות בוקר, בשלושה פאבים שונים בעיר ושתה כמויות גדולות של בירה, עראק וויסקי.

שניאור חשין

בדרכו חזרה הביתה, בנסיעה בכביש מספר 5, פגע מור בחשין, שרכב על אופניים בשוליים כשהוא לבוש חולצה זוהרת ועל אופניו פנסים. מור סטה עם מכוניתו לשוליים, הדופן הימנית של מכוניתו התחככה במעקה הבטיחות, ובהמשך פגעה הפינה הימנית של חזית המכונית באחורי האופניים. חשין הוטח על מכסה המכונית ומשם לשמשה הקדמית, ונפל בשולי הכביש. הוא נהרג במקום.

מור, שידע כי פגע באדם, לא עצר כדי לברר את מצבו והמשיך עד לביתו בכפר ברוך. כשהגיע לביתו, כיסה את השמשה הקדמית של הרכב בבד והודיע לסוכן הביטוח כי החליק עם הרכב ופגע בעץ, כדי לשבש את החקירה.

במשפט טען מור כי אמנם פגע בחשין עם מכוניתו, אך לא היה הוא זה שהרגו, וייתכן שהמוות אירע עקב פגיעה קודמת של מכונית אחרת. "תגובות נרגשות של הנאשם, במשפט עצמו ובמהלך החקירות, כולל המתועדות, נראו לי, לא פעם, כאלה המבטאות יותר את מר גורלו ואת החשש שלו מפני העתיד הצפוי לו, מאשר גילויי אמפתיה לקורבן ולמשפחתו ורגשות הזדהות איתם", כתב כספי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ