משפחתה של ענבל עמרם תפוצה בלמעלה מ-3 מיליון ש"ח

המשפחה תבעה את המשטרה וטענה כי נהגה ברשלנות במקרה הרצח של עמרם, לפני חמש וחצי שנים. "אני מקווה שהשוטרים יהיו קשובים יותר לפניות אזרחים", אמר אביה

תומר זרחין-צרובה
תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין-צרובה
תומר זרחין

המדינה תשלם מעל ל-3 מיליון שקלים לקרובי משפחתה של ענבל עמרם, שנרצחה לפני חמש וחצי על ידי גנב רכב פלסטיני. זאת, בעקבות תביעת רשלנות שהגישו נגד המשטרה והמשרד לביטחון פנים.

ענבל עמרם נרצחה בידי גנב מכוניות, מוחמד ג'עידי בן 20 מקלקיליה, שהתנפל עליה בחניון בית מגוריה בפתח תקווה. לאחר שניסה לגנוב את המכונית הוא הכניס אותה לרכב בכוח ונסע מהמקום. במהלך הנסיעה התפתח בין השניים מאבק והגנב דקר את עמרם בצווארה. ג'עידי נטש את הרכב בשטח חולי ופתוח סמוך לפי-גלילות, עם ענבל הפצועה בתוכו.

מבדיקות שנערכו לאחר מותה של עמרם עלה כי לאחר שנדקרה עוד נותרה בחיים שעות ארוכות, ומתה סמוך לזמן בו נמצאה על ידי המשטרה. שעה לאחר שבתו נעלמה הגיע האב, חנניה עמרם, נסער כולו, לתחנת המשטרה. השוטרים לא רצו לשמוע אותו. במשך כל הלילה הוא נכנס ויצא מתחנת המשטרה, והתחנן בפני היומנאי והקצין התורן שיפתחו בחיפושים ושיערכו בדיקה לאיתור הטלפון הסלולרי שלה. חרף זאת, הוא נהדף בגסות על ידי השוטרים.

הוריה של ענבל עמרם

פעולות החיפוש החלו רק למחרת בבוקר. מעט אחרי 9:00 מצאו שוטרי מרחב ירקון את המכונית של משפחת עמרם, בתוכה נמצאה ענבל, מדממת ונושמת את נשימותיה האחרונות. הרוצח נלכד רק כחודש לאחר מכן בשטחי הרשות הפלסטינית, ובעסקת טיעון נשלח למאסר עולם.

בני משפחתה של עמרם טענו בכתב התביעה כי בביצוען של מספר פעולות פשוטות היה ניתן להציל את עמרם. בין היתר הסתמכה התביעה על בדיקה פנימית שנערכה במשטרה לאחר הרצח, וממנה עלה כי התנהגותם של שוטרי תחנת פתח תקווה - התחנה שטיפלה באירוע בתחילתו - הייתה לקויה. כך למשל טוענים ההורים כי פעולת איתור הסלולרי של בתם הייתה עשויה להביא למציאתה בחיים.

בימים האחרונים הגיעו הצדדים לפשרה, מחוץ לכתלי בית המשפט. חנניה עמרם, אביה של ענבל, אמר ל"הארץ" כי הוא מקווה שבעקבות ההליך המשפטי שניהלו קרוביה של ענבל נגד המשטרה והמשרד לביטחון פנים, המשטרה תהיה קשובה לפניות האזרחים, ותספק ביטחון אישי באופן ראוי.

"אני מקווה שהמשטרה לא תזלזל ותהיה קשובה לפניות אזרחים שפונים אליה. לפעמים הדברים יכולים להסתיים בפגיעה ברכוש, לעיתים בחיי אדם כמו שקרה במקרה שלנו. הייתי מצפה שימוצה הדין עם השוטרים שהתרשלו, לא מתוך נקמה, אלא כדי שהלקח יילמד בתוך המערכת".

מהפרקליטות נמסר כי לדעת המדינה ההסכם משקף נכונה את הסיכויים והסיכונים בהמשך ניהול התיק או בהגשת ערעורים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ