עוז רוזנברג

הוארך מעצרם של ארבעה שוטרים מאגף התנועה בקרית גת שחשודים בקבלת טובות הנאה שונות מחברות הובלות בדרום בתמורה לביטול דוחות תנועה. בנוסף, הוארך עד יום שישי מעצרו של לוי יונה, אזרח שחשוד בתיווך בין הצדדים.

על פי החשד, השוטרים ביצעו את העברות במשך כחצי שנה, במהלכה נהנו השוטרים מטובות הנאה כמו בניית פרגולה וביצוע עבודות נוספות בחצר ביתו של אחד השוטרים. בנוסף קיבלו השוטרים פירות וירקות לבתיהם. גורמים בחברת התובלה ענבי הנגב, דאגו לחוזה נוח בחברת מירס לשוטרים. חברת ההובלה השנייה שגורמים בה חשודים במעורבות במעשים נקראת חברת מרחבי.

על פי החשד. בתמורה, השוטרים העלימו עין מעברות תנועה שביצעו נהגי חברות ההובלות. נציג המחלקה לחקירות שוטרים אמר בדיון שהתקיים בבית המשפט כי "השוטרים חשודים בקבלת שוחד, שיבוש הליכי חקירה ועברות של הפרת אמונים. הם נאשמים שחטאו לתפקידם כשוטרי תנועה וסיכנו חיי אדם תמורת שוחד". אנשי מח"ש טענו כי יש בידיהם ראיות מוצקות כדי להוכיח את הקשר בין קבלת "קילו עגבניות לבין ביטול דו"ח".

במח"ש אמרו כי "השוטרים רמסו בצורה בוטה את כל נושא האכיפה והפקירו את

מעצרם של שלושה מהשוטרים הוארך בבית המשפט השלום בירושלים, ושל אחר הוארך בבית משפט השלום בראשון לציון. אתמול נעצרו במסגרת הפרשה שני בני אדם נוספים בחשד למעורבות בפרשה, אך הם שוחררו לאחר חקירה.

עורך הדין אוהד סלמי, המייצג את יונה, מנהל עבודה בחברת ענבי הנגב, טען כי מדובר בסיפור שיצא מכל פרופורציה, וכי אין כל קשר לפרשה. לדבריו, הקשר של מרשו לשאר החשודים הוא קשר חברי ולא עסקי. הוא אמר שייתכן כי במסגרת הקשר החברי הוא הביא להם ירקות ופירות, אך לכל היותר היה מדובר במתנה חברית ולא בניסיון שוחד.

עורך דינם נועם אליגון, סניגורם של שלושה מהשוטרים, הביע תרעומת על כך שהדבר הובא לידיעת התקשורת. לדבריו, מדובר ב"הפקה מתוזמנת היטב".

"הם בפעם הראשונה בחיים עם אזיקים לרגליהם, צלמים עטים עליהם זה. שיא השפל", אמר על מה שכינה "הפקה הוליוודית". לדבריו, ייתכן שמרשיו כשלו אבל רק בכך שלא הקפידו עם עצמם יותר מאזרח רגיל.

בהכנת הידיעה השתתף יניר יגנה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ