שלוש שנות מאסר לנהג שנסע בפראות, נמלט משוטרים ופגע ברכב

פאדי אמארה, בן 34 מכפר כנא, הורשע לאחר שניסה להימלט משוטרים שביקשו לעצור אותו בשל החשד שסחר בסמים

אלי אשכנזי-צרובה
אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי אשכנזי-צרובה
אלי אשכנזי

סגן נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, יצחק כהן, גזר היום (חמישי) על פאדי אמארה, תושב כפר כנא, שלוש שנות מאסר בפועל לאחר שזה הורשע בביצוע עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, סיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה ונהיגה בזמן פסילה. זאת, בשעה שנמלט בנהיגה פרועה משוטרים שניסו לעכבו ופגע ברכב בו נסעו הורים וילדיהם.

המקרה ארע בתחילת יולי השנה. אמארה, בן 34, נהג במכונית בשעות הערב, למרות שרישיונו נשלל. בלשי משטרה שחשדו כי הוא מעורב בעבירות סמים, החליטו לעכב אותו ולבדוק את כלי הרכב שבו נהג. הם חסמו את מכוניתו על ידי ניידת משטרה באזור כפר ריינה, וצעק לעבר הנאשם: "עצור משטרה". בתגובה, סגר אמארה את חלונות הרכב ונסע במהירות לאחור, פגע בחוזקה בחזית המכונית שחנתה מאחוריו, בו היו אותה עת זוג ושלושת ילדיהם הקטנים.

אמארה לחץ על דוושת הגז, נסע במהירות קדימה לכיוון שני השוטרים שקפצו לאחור, והצליח להימלט מדריסה. הוא ביצע פניית פרסה וברח מהמקום. זמן מסוים נסע בנתיב הנגדי תוך סיכון כלי הרכב שמולו והסב נזק כבד לרכב בו פגע , עד כי רכב זה הוגדר כ"אובדן מוחלט" והורד מהכביש.

השופט כהן ציין היום כי תיאור הפעולות של הנאשם בגינן הורשע, מלמד על החומרה המפליגה במעשיו. עוד הבהיר השופט כי למרבה הצער, תופעה זו של נהיגה פרועה אינה נדירה במחוזותינו ושהפכה למכת מדינה. "העובדה שבמקרה זה אך בנס לא נפגעו חיי אדם, אין בה כדי להקל עמו", אמר.

עוד ציין השופט כי הרשעותיו הקודמות של הנאשם מלמדות שאין עליו מורא דין ואין עליו מורא דיין, וכי הוא רומס ברגל גסה את שלטון החוק. "הנאשם מלמד במעשיו על הסיכון הרב הנובע ממנו, כעובדה בענישה עד היום לא היה כדי להרתיעו וכבר כאן ועכשיו יאמר, כי בנסיבות אלה, עם כל ההבנה למצבו המשפחתי וליבי לרעיית הנאשם הנמצאת בהריון ולבנו החולה, אין בנסיבות אישיות אלה כדי להמעיט מחומרת המעשים ונסיבות אלה נדחות מפני חומרת המעשים".

ניידת משטרה. תצלום אילוסטרציה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ