מכה לפרקליטות: שוחררו 3 מואשמים בכוונה לנקום בערבים

השופטת בר-אשר צבן אמרה שהיא לא מבינה מה גרם למשטרה לעוצרם שוב. זו הפעם השלישית שהצעירים, שנתפסו כשברשותם מיכלי דלק, נעצרים ומשוחררים

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון
חיים לוינסון

שופטת בית המשפט השלום בירושלים תמר בר אשר-צבן שיחררה ללא תנאי שלושה צעירים שהואשמו בכוונה לנקום בערבים. השלושה נעצרו לראשונה במחסום שגרתי בכביש ואדי ערה במארס השנה, ימים ספורים לאחר רצח בני משפחת פוגל בביתה באיתמר. בחיפוש ברכבם נמצאו שלושה בקבוקי בנזין, שלפי השלושה היו אמורים לשמש אותם אם יתקעו בדרכם לקברי צדיקים בצפון. השוטרים שחררו אותם לאחר זמן קצר.

כעבור חודשיים הועבר התיק לימ"ר ש"י, ואז הם נעצרו ושוחררו שוב. בשבוע שעבר, הם נעצרו בשלישית על ידי היאחב"ל, והיום הוגש נגדם כתב אישום בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע. במקביל, הגישה הפרקליטות בקשה למעצר עד תום ההליכים.

השופטת קבעה כי אף ראיה לא התחדשה בתיק ואמרה שהיא אינה מבינה מה גרם למשטרה לעצור אותם שוב. "גם אם עובדות כתב האישום נכונות, אין מקום להורות על מעצרם לאחר ששוחררו כבר מספר פעמים", כך השופטת, שפנתה בתחילת הדיון לאנשי הפרקליטות ושאלה האם הם באמת מאמינים שיש לעצור את השלושה עד תום ההליכים.

השופטת העלתה את האפשרות שכתב האישום הוגש בעקבות האווירה הציבורית, לפיה, לכאורה, יש להזדרז ולמגר את תופעת הנקמה בערבים. עו"ד דוד הלוי, שיצג את השלושה מטעם עמותת "חננו", אמר לאחר הדיון כי "בית המשפט הורה על שחרורם של מרשיי ללא תנאים מגבילים כלשהם, ואף סירב לעכב את ביצוע החלטתו, דבר שמדבר בעד עצמו. נדמה לי שהחלטת בית המשפט מהווה תגובה הולמת להתנהלות הפסולה של המשטרה והפרקליטות".

עו"ד הלוי הוסיף כי "השופטת הביעה תמיהה על התנהלות המשטרה ועל האופן שבו 'נולדו' חלק מהראיות בתיק. בית המשפט ציין כי הראיות הנוספות שבעטיין לכאורה ניתן צידוק לביצוע המעצר המחודש, אין בהן כדי לשנות את המצב הקיים. אני מעריך שבסופו של דבר יתברר כי תיק זה הוא רוב מהומה על לא מאומה, ומקווה כי הפרקליטות תחזור בה מכתב האישום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ