כדי להחזיר את המחאה: סרטון של לי זיתוני בים

בן זוגה של הצעירה, שנהרגה בתאונת פגע וברח, העלה את הסרטון לדף הפייסבוק הקורא להסגרת המעורבים בדריסתה

רויטל בלומנפלד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל בלומנפלד

מטה המאבק להסגרת המעורבים בתאונת הדרכים שבה נהרגה לי זיתוני מנסה להשיב את הסיפור לתודעת הציבור. שלשום בלילה פירסם מטה המאבק "צדק בשבילי" בדף הפייסבוק שלו סרטון בו נראים לי זיתוני ובן זוגה, רועי פלד, בפיקניק על חוף הים - כחודשיים לפני התאונה.

פלד, העומד בראש המטה ועובד במרץ מאז התאונה להסגרת דורסיה של זיתוני לארץ, העלה את הסרטון וקרא לצופיו לעזור לו להחזיר את סיפורה של זיתוני למודעות ציבורית. "עברו חודשיים, חודשיים מאז שהאהבה הזאת נדרסה והושארה למות על הכביש... האם ניתן להרוג אדם ולשבת בבית קפה מעבר לגבול? הם באמת כשיש לך מספיק כסף אתה יכול לברוח מהחוק? האם באמת משטרת ישראל, משרד החוץ ומערכת המשפט שלנו לא מספיק חזקים כדי להביא שני עבריינים לדין?.. הצטרפו אלינו בבקשה, דברו על זה".

הסרטון הופץ מאז פרסומו בהרחבה בפייסבוק, וזכה לתגובות רבות ברשת. הסיבה להעלאתו נעוצה בחשש המטה כי הורדת סיפורה של זיתוני מהכותרות ישפיע על ההחלטה להבאת הדורסים לדין בארץ. פלד הודיע על פעילויות נוספות הצפויות בחודש הקרוב, כמו עצרת המונית "שתסמל את פתיחת המאבק להבאתם של הרוצחים לדין", כפי שכתב באתר ואף הוסיף "בקרוב נתאחד כולנו ונצעק לא עוד! לא ניתן שידרסו בבנינו ובנותינו ויתחמקו מעונש".

תחילת הפרשה לפני כחודשיים, כאשר נדרסה זיתוני בצומת הרחובות ויצמן ופנקס בתל אביב, בשעות הבוקר המוקדמות, בעת שעשתה את דרכה לסטודיו שבו היא לימדה פילאטיס. זיתוני חצתה את מעבר החצייה כאשר ג'יפ ב-מ-וו הגיח במהירות ודרס אותה. נהג הג'יפ, קלוד איזק, ובעל הרכב, אריק רובין, אזרחי צרפת ששהו בארץ, המשיכו בנסיעתם ללא מפריע. כעבור מספר שעות נמלטו עם משפחותיהם לצרפת. הדורסים הביעו חרטה לאחר שזוהו, אולם אינם מוכנים לחזור לארץ ולהשפט.

מאחר ואין הסכם הסגרה בין ישראל לצרפת, הסגרתם של הדורסים תלוי ברצונה הטוב של ממשלת צרפת וביחסים המשפטיים בין שתי המדינות. מטה המאבק, שהוקם ימים ספורים לאחר התאונה, קיים מאז שורה של אירועים, רובם באתרי האינטרנט, להבאת הדורסים לדין בארץ. לפני כשלושה שבועות שיבשו חברי המטה את נאומו של השר הצרפתי לענייני אירופה, ז'אן לאונטי, שהתארח בכנס ישראל-צרפת באולם הקונגרסים שבחיפה, כאשר קראו במהלך נאומו "צדק בשבילי" ונפנפו בידיים צבועות בצבע אדום, כסמל לדם על הידיים של דורסיה של לי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ