שוטרים ניסו לעצור נער שערך מסיבה רועשת בביתו וירו בו באמצעות אקדח הלם

בן 16 מאילת סירב להפסיק את המסיבה ונורה גם באיבר מינו. המשטרה: הוא השתולל ותקף

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מעקב "הארץ" אחר השימוש המופרז באקדח ההלם המשטרתי, הטייזר: נער בן 16 מאילת שחגג בליל שבת האחרון את יום הולדתו במסיבה בביתו, נורה באיבר מינו באמצעות הטייזר, לאחר שסירב להפסיק את המסיבה.

שני שוטרי תחנת אילת שהגיעו לביתו של הנער בשעה 22:00 הורו לו להנמיך את עוצמת המוזיקה. לטענת אמו, היא הציעה לשניים לקבוע בעצמם את העוצמה ולוודא שבמסיבה אין אלכוהול. הם עזבו את הבית אך שבו אליו כעבור שעה. בעקבות זאת פנתה אמו של הנער למוקד 100, שם נאמר לה כי בערבי שבת מותר לערוך מסיבות שבהן מושמעת מוזיקה בעוצמה גבוהה עד חצות. השוטרים קיבלו את ההסבר אך שבו לבית הנער בפעם השלישית בחצות, ומבלי שהוגשה נגד הנער כל תלונה על רעש מצד השכנים.

הנער הודיע לאמו על הגעת השוטרים, אך שוטרת שנכחה במקום חשבה שקילל אותה וסטרה לו. הנער התפרץ לעברה וספג, לדבריו, מכות מיתר השוטרים.

"הרגשתי בעיטה מאחור ונפלתי על הרצפה", סיפר הנער, "הם הרימו אותי וניסו להכניס אותי לניידת, כששוטר אחד הדביק לי את הראש לניידת ואחר שם עלי אזיקים. ביקשתי שאמי תבוא אתי כיוון שפחדתי, אבל אז אחד מהם חשמל אותי באמצעות אקדח ההלם".

הנער סיפר כי איים להתלונן על אלימות השוטרים, ובתגובה ספג מכת חשמל נוספת באיבר מינו ופרץ בבכי. לדבריו, השוטרים ירו בו בטייזר גם כשהגיעו לתחנה.

הנער נחקר ושוחררו ממעצרו במוצאי שבת. אמו, שהבחינה ביחס השוטרים אליו סמוך לביתם והחלה לצעוק לעבר בנה, נעצרה ושוחררה לאחר מכן . כעת מתכוונת המשפחה להגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים. פרקליטו של הנער, עו"ד יהונתן רבינוביץ' מהסנגוריה הציבורית, מסר כי אין לו עבר פלילי.

הסנגורית הראשית של מחוז הדרום, ד"ר דליה חלק, טענה כי השימוש בטייזר במשטרת אילת הפך לשגרה בתקופה האחרונה.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר באירוע אלימות חמור, בו הותקפו שוטרים שניגשו לטפל בקטטה בין בני נוער, בעקבות מסיבה בבית אחד המעורבים.

במהלך ניסיון לעכב את אחד הנערים הוא החל להשתולל ולתקוף את שוטרי הסיור, הן ברחוב והן בניידת המשטרה. לאחר שכל ניסיון לעצור את השתוללות הקטין לא צלח נעשה שימוש בשוקר חשמלי, על פי הנהלים הקבועים בחוק לשימוש בשוקר. זאת על מנת למנוע המשך השתוללות, סיכון השוטרים וסיכון לפגיעה עצמית של הקטין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ