העבריין יצחק חדיף מכנופיית פרדס כץ נעצר בחשד שניסה לרצוח אחים מבני ברק

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

יצחק חדיף, שעמד בעבר בראש כנופיית פרדס כץ ונודע בכינוי "חישי", נעצר אתמול בחשד למעורבות בניסיון חיסול של שני אחים בבני ברק לפני כשלושה שבועות.

כנופיית פרדס כץ עלתה לכותרות בשנות ה-80 וה-90 בשל מאבקה בכנופיית רמת עמידר, שבראשה עמד העבריין יוסי הררי. בשנים האחרונות לא עלה שמו של חדיף בנסיבות פליליות, למעט תאונת הדרכים שבה היה מעורב ב-2008 ובה נטש את בת זוגו פצועה ברכב ונמלט.

אתמול בבוקר הגיעו בלשי מרחב דן לביתו של חדיף ועצרו אותו בחשד למעורבות בניסיון הרצח של האחים יעקב וחגי פליסאן לפני כשלושה שבועות. השניים צעדו בשעות הערב ברחוב חיים יוסף בבני ברק ונורו על ידי מתנקש. הם נפצעו באורח קל עד בינוני והועברו לטיפול בבית חולים. במרחב דן הוקם צוות חקירה מיוחד שאסף מידע מודיעיני אשר הצביע על מעורבותו של חדיף באירוע. במשטרה סבורים שהרקע למקרה הוא ככל הנראה סכסוך של האחים עם אחד מחבריו הקרובים של חדיף. האחים ניהלו מאבק אלים עם חברו של חדיף לעיני אנשים נוספים והוא ביקש לנקום על עלבונו.

חדיף נשאל בחקירתו על האירוע אך השיב כי היה הקורבן בסיפור ולא עמד מאחוריו כמבצע. לדבריו, עמד לצד האחים בזמן הירי, נפצע ממנו קל מאוד ועזב את המקום. היום תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב. סנגורו, עו"ד אמיר אוחנה, מסר כי הוא סבור שהמשטרה שוגה בהשערתה וכי חדיף אינו הגורם שביקש לפגוע באחים.

המלחמה שניהל חדיף בכנופיית רמת עמידר גבתה קורבנות רבים. בין היתר נרצח אחיו של חדיף, הרב שמעון חדיף. לאחר רצח האח רצו אנשיו של חדיף לנקום את מותו ולהתנקש בראש הכנופייה, יוסי הררי. בשל האבטחה הכבדה על הררי הם ניסו לפגוע באחיו רוני, אך ניסיון ההתנקשות כשל. בשנים האחרונות פועלות ברמת עמידר ובפרדס כץ כנופיות אלימות, שבהן חברים צעירים ששיתפו פעולה עם הררי וחדיף בעבר ועברו לעמדות ההנהגה במקומם של השניים. עם זאת, שוררת רגיעה בין הצדדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ