נער הודה בהריגת חברו פיליפ גלר בב"ש

משפחתו של גלר טוענת כי למרות עסקת הטיעון שאושרה היום מדובר ברצח ודורשת "עונש הולם". פרקליטו של הנאשם: הוא הביע חרטה עמוקה

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניר יגנה

בית המשפט המחוזי בבאר שבע אישר היום (שני) עסקת טיעון שבמסגרתה הודה נער בן 15 בהריגת חברו פיליפ גלר לפני כחצי שנה. גזר הדין יינתן בעוד כחודש, ועד אז מתגורר הנאשם במעון סגור.

מרינה גלר, אמו של הקורבן אמרה היום בבית המשפט כי מצבה קשה. "אנחנו עדיין מרגישים שמתעללים בנו בכל פעם שאנחנו באים לבית המשפט", אמרה, "אני מקווה שהוא (הנאשם) יקבל עונש הולם על אף שהוא נאשם בהריגה... לדעתי זה רצח".

סניגורו של הנאשם, עו"ד תומר אוריינוב מסר בתגובה כי "הנאשם הביע חרטה עמוקה על הטרגדיה הנוראית, הוא הביע צער על מה שקרה והוא לא מצליח לישון כבר חודשיים". לדבריו, הנאשם "חווה את כל האירוע מחדש בכל פעם... הנרצח היה חבר טוב שלו וזו טרגדיה גם למשפחתו של המנוח, לבנו איתם".

פיליפ גלר

לפי כתב האישום, בתחילת יוני התארחו גלר וחברים נוספים בביתו של הקטין ובשלב מסוים פרץ בין גלר לקטין ויכוח שהתפתח למאבק פיזי. בתום המאבק הסתגר הקטין בביתו ואילו גלר נעמד מחוץ לבית כשבידו אבן גדולה וקרא לקטין לצאת מהבית. הנאשם קרא לגלר להתרחק מהמקום, ואיים עליו שידקור אותו בסכין אם לא יעשה זאת, אך גלר נותר בחצר עם האבן בידו.

בשלב מסוים יצא הקטין אל גלר כשהוא אוחז בסכין, לפת את גלר והצמיד את הסכין לצווארו. הוא שב וקרא לו לעזוב את המקום, גלר אמר לו שהוא יוצא, אך אז הסתובב והטיח את האבן שהחזיק בפניו של הקטין. אז דקר הקטין את גלר באזור המפשעה, דקירה שחדרה אל בטנו וגלר מת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ